Notowania

syria
28.12.2012 10:31

Wojna w Syrii. Rosja wzywa do podjęcia dialogu z opozycją

Szef rosyjskiej dyplomacji Siergiej Ławrow zaapelował dzisiaj do władz Syrii, by zgodnie z deklarowanymi intencjami rozpoczęły dialog z opozycją.

Podziel się
Dodaj komentarz
(ec.europa.eu)

Szef rosyjskiej dyplomacji Siergiej Ławrow zaapelował dzisiaj do władz Syrii, by zgodnie z deklarowanymi intencjami rozpoczęły dialog z opozycją. Rosja jest jednym z ostatnich sojuszników reżimu Baszara el-Asada, który od blisko dwóch lat walczy z rebelią.

Ławrow spotkał się w Moskwie z ministrem spraw zagranicznych Egiptu Mohammedem Kamalem Amrem. Pytany o wczorajsze spotkanie z delegacją rządu syryjską, w skład której wchodził wiceszef dyplomacji Fajsal Makdad, Ławrow odpowiedział: _ Namawialiśmy syryjskie władze - jak to czynimy od miesięcy - aby zrobiły wszystko, co możliwe dla podjęcia dialogu z opozycją, do czego deklarowały gotowość _.

Jutro do Moskwy ma przybyć międzynarodowy wysłannik ONZ i Ligi Arabskiej do Syrii Lakhdar Brahimi. Rosja kilkakrotnie blokowała projekty rezolucji Rady Bezpieczeństwa ONZ potępiające reżim Baszara el-Asada i potencjalnie przygotowujące grunt pod rozwiązanie siłowe lub objęcie Syrii sankcjami.

Oficjalnie Moskwa nie przyznaje się do popierania władz w Damaszku, a podejmowane dotąd działania w ich obronie motywuje poszanowaniem prawa międzynarodowego oraz obawami przed chaosem i wzrostem terroryzmu w regionie. Według danych syryjskiej opozycji od początku powstania w Syrii, tj. od marca 2011 roku, zginęło w tym kraju około 45 tys. osób, w tym 30 tys. cywilów.

Czytaj więcej w Money.pl
Francja pomoże powstańcom. Wyślą broń? Paryż zamierza dostarczyć syryjskim powstańcom sprzęt łącznościowy - mówił dzisiaj szef francuskiej dyplomacji Laurent Fabius.
Kolejne zarzuty za "partię oszustów i złodziei" Opozycjoniście postawiono zarzuty oszustw finansowych i prania pieniędzy.
Rosyjskie okręty wojenne ruszyły do akcji Moskwa wysłała okręty wojenne na Morze Śródziemne, by przygotować ewentualną ewakuację rosyjskich obywateli z Syrii.
Tagi: syria, syria, wiadomości, wiadmomości, gospodarka
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz