Notowania

wojna w syrii
03.03.2012 18:20

Wojna w Syrii. Turcja krytykuje el-Asada

Turcja, która dzieli granicę z Syrią, oraz jej sojusznicy próbują znaleźć sposoby na skłonienie władz syryjskich do powstrzymania ataków.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Roosewelt Pinheiro/Abr/CC/Wikipedia)

*Rozprawa prezydenta Syrii Baszara el-Asada z przeciwnikami nosi znamiona zbrodni wojennych, a brutalne tłumienie protestu zmniejsza wszelką możliwość negocjacji - uważa minister spraw zagranicznych Turcji Ahmet Davutoglu. *

Na zdjęciu Baszar el-Asad, prezydent Syrii

_ - Reżim syryjski popełnia zbrodnie przeciwko ludzkości każdego dnia _ - oświadczył Davutoglu dzisiaj na wspólnej konferencji prasowej z goszczącym w Turcji szefem włoskiej dyplomacji Giulio Terzim.

_ - Mówię to jasno, po tych wielu masakrach i zbrodniach, które noszą znamiona zbrodni wojennych, reżim syryjski zamyka drzwi do dialogu _ - powiedział turecki minister. Porównał skalę tego, co się dzieje w Syrii, do rozlewu krwi na Bałkanach w latach 90. zeszłego wieku.

Turcja, która dzieli granicę z Syrią, oraz jej sojusznicy próbują znaleźć sposoby na skłonienie władz syryjskich do powstrzymania ataków, które w ostatnich tygodniach koncentrują się w mieście Hims na zachodzie kraju. Siły rządowe zablokowały tam konwój Czerwonego Krzyża, który chciał dostarczyć pomoc do ostrzeliwanej od dawna dzielnicy Baba Amro.

_ - Żaden rząd, żadne władze, pod żadnym pozorem nie mogą popierać takiej totalnej masakry swego własnego narodu _ - powiedział Davutoglu. Dodał, że społeczność międzynarodowa powinna mówić głośniej w tej sprawie, gdyż _ brak konsensusu zachęca władze syryjskie do kontynuowania działań _.

Rada Bezpieczeństwa ONZ dwukrotnie próbowała przyjąć rezolucję w sprawie Syrii, lecz dwukrotnie starania te zostały zablokowane przez Rosję i Chiny. Davutoglu powiedział, że Turcja prowadzi przygotowania do zorganizowania drugiego spotkania _ Przyjaciół Syrii _. W piątek w Stambule spotkał się z liderami podzielonej syryjskiej opozycji.

Czytaj więcej o wojnie w Syrii w Money.pl
Tam wciąż trwają krwawe walki. Odparli atak Na początku lutego armia rozpoczęła ofensywę na miasto, w wyniku której zginęło kilkaset osób. Wczorajsze walki przyniosły kolejne ofiary
W Syrii znów giną ludzie. Drastyczny film W Syrii z dnia na dzień narasta konflikt między rewolucjonistami, a władzą.
"Maszyna do zabijania wciąż działa" Projekt rezolucji wzywa prezydenta Baszara el-Asada do przekazania władzy wiceprezydentowi i umożliwienia rządowi jedności narodowej przeprowadzenia transformacji.
Tagi: wojna w syrii, baszar el-asad, wiadomości, wiadmomości, gospodarka
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz