Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Wojna w Syrii. Turcja ostrzega Iran w "przyjazny sposób"

0
Podziel się:

Wzburzenie wywołała wypowiedź irańskiego generała, który oskarżył Ankarę o podsycanie krwawego konfliktu w Syrii.

Wojna w Syrii. Turcja ostrzega Iran w "przyjazny sposób"
(Allan Henderson/CC/Flickr)

Turcja ostrzegła Iran w _ otwarty i przyjazny sposób _ przed obciążaniem jej odpowiedzialnością za akty przemocy w Syrii - oświadczył dziś turecki minister spraw zagranicznych Ahmet Davutoglu.

Poprzedniego dnia z Davutoglu rozmawiał w Ankarze szef irańskiej dyplomacji Ali Akbar Salehi, próbując uzyskać od Turcji pomoc w uwolnieniu 48 Irańczyków, zatrzymanych w sobotę przez syryjskich rebeliantów.

Znaczne wzburzenie w Turcji wywołała złożona wcześniej w tym tygodniu wypowiedź irańskiego generała Hassana Firuzabadiego, który oskarżył Ankarę o podsycanie krwawego konfliktu wewnętrznego w Syrii oraz wspólne z Arabią Saudyjską i Katarem wspieranie rzekomych wojennych planów USA.

_ - Takie oświadczenia mogą również zaszkodzić Iranowi _ - powiedział Davutoglu dziennikarzom na lotnisku w Ankarze przed udaniem się z wizytą do Birmy. Dodał, że choć nie była to wypowiedź irańskich przywódców, to jednak jej autorem była osobistość oficjalna.

_ - Oczekiwalibyśmy od tych osobistości oficjalnych, zarówno w Turcji, jak i w Iranie, by kilka razy zastanowiły się, zanim wystąpią z jakimkolwiek komentarzem. Nasze stanowisko w tej sprawie zostało przedstawione panu Salehiemu w otwarty i przyjazny sposób _ - zaznaczył turecki minister.

Czytaj więcej w Money.pl
Represje przez internet. Teraz spotka ich kara Przedstawiciele rządów Syrii i Iranu oraz współpracujących z nimi firm mają zakaz wjazdu do USA, a ich aktywa w amerykańskich bankach zostaną skonfiskowane.
Iran grozi atakiem na regionalne mocarstwo Napięcia między Teheranem a krajami Zachodu zaostrzyły się po ujawnieniu, że Iran wciąż prowadzi tajne prace nad bronią jądrową.
"To kłopotliwe dla Białego Domu i Obamy" Formalnie Plouffe nie naruszył prawa ani nie popełnił wykroczenia etycznego, gdyż świadcząc usługi dla MTN Group był osobą prywatną.
Iran ostro na temat przekazania władzy w Syrii "Iluzją" nazwał pomysł kontrolowanego, pokojowego przekazania władzy w Syrii irański minister spraw zagranicznych Ali Akbar Salehi.
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)