Notowania

wojna w syrii
17.07.2012 14:33

Wojna w Syrii. Wkrótce decydująca bitwa

Bractwo Muzułmańskie apeluje do rodaków o pokojowe demonstracje w dzień i w nocy, obywatelskie nieposłuszeństwo i pomoc rebeliantom.

Podziel się
Dodaj komentarz
(PAP/EPA/SHAAM MEWS NETWORK)
Płonący samochód w Damaszku

Wpływowe syryjskie Bractwo Muzułmańskie zaapelowało do rodaków, by podczas trwających obecnie starć w Damaszku udzielili wsparcia rebeliantom. Walki w stolicy członkowie Bractwa nazwali _ decydującą bitwą _ - pisze AFP.

W komunikacie zatytułowanym _ Aby Damaszek stał się drzwiami do zwycięstwa _ Bractwo wezwało _ wolnych Syryjczyków (...) ze wszystkich społeczności i klas społecznych _, by wykorzystali tę _ historyczną chwilę _. Wpływowy ruch zaapelował do rodaków o pokojowe demonstracje w dzień i w nocy, obywatelskie nieposłuszeństwo i pomoc rebeliantom.

_ Przygotujcie się, by w decydującej bitwie zostać żołnierzami. Własnymi rękami zdobędziecie zwycięstwo _ - czytamy w komunikacie. _ Walka naszego narodu toczy się obecnie w Damaszku i wkrótce (dotrze do) bastionu prześladowcy, co wymaga mobilizacji naszych sił _ - pisze Bractwo.

Według tego ruchu _ bitwa o Damaszek jest bezpośrednią odpowiedzią na apatię społeczności międzynarodowej oraz na spisek Rosji i Iranu _, czyli dwóch sojuszników reżimu Baszara el-Asada.

Wolna Armia Syryjska (WAS), w której skład wchodzą dezerterzy oraz uzbrojeni cywile, w poniedziałek wieczorem poinformowała o rozpoczęciu operacji na wielką skalę, którą nazwaną _ wulkanem z Damaszku i trzęsieniami ziemi w Syrii _.

Od niedzielnego wieczoru w kilku dzielnicach stolicy toczą się walki, określane jako najbardziej gwałtowne od wybuchu antyreżimowej rewolty w marcu 2011 roku. Dochodzi do nich głównie w Midanie blisko centrum Damaszku. Według organizacji pozarządowych i naocznych świadków w tej dzielnicy pozycje zajęły reżimowe czołgi i transportery opancerzone.

Czytaj więcej w Money.pl
Zaatakowali kondukt pogrzebowy. 30 ofiar Ponad 30 osób poniosło w sobotę śmierć po tym jak pocisk moździerzowy wystrzelony przez wojska rządowe trafił w kondukt pogrzebowy.
Zuchwały atak na siedzibę banku centralnego Do ataku doszło w centrum Damaszku. W mieście słychać wybuchy i strzały.
Koniec masakr w Syrii? Oto ultimatum ONZ Warunki postawione Damaszkowi: Zaniechanie stosowania broni ciężkiej i wycofanie wojska z miast. Zobacz, co na to Asad.
Tagi: wojna w syrii, syria, wiadomości, wiadmomości, gospodarka
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz