Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Wrak Tupolewa wróci wreszcie do Polski?

0
Podziel się:

- Dziękuję Catherine Ashton za podniesienie potrzeby zwrotu wraku Tu-154M Polsce - napisał na Twitterze szef MSZ Radosław Sikorski.

Wrak Tupolewa wróci wreszcie do Polski?
(Xinhua News/East News)
bESMjsIB

_ Dziękuję Catherine Ashton za podniesienie potrzeby zwrotu wraku Tu-154M Polsce _ - napisał szef MSZ * na Twitterze *. Wyraził nadzieję, że _ to ostatecznie uświadomi Rosji pilność sprawy _.

Rzeczniczka Ashton Maja Kocijanczicz poinformowała polskich dziennikarzy, że szefowa unijnej dyplomacji na marginesie czwartkowo-piątkowego szczytu UE-Rosja poruszyła kwestię powrotu do Polski wraku Tu-154M w rozmowie z rosyjskim ministrem spraw zagranicznym Siergiejem Ławrowem.

Zdaniem rzecznika MSZ, Marcina Bosackiego, jest to wypełnienie prośby ministra Sikorskiego, który zaapelował, aby podczas szczytu UE-Rosja została poruszona ta kwestia.

bESMjsID

_ - Wysoka przedstawiciel Catherine Ashton podniosła tę sprawę. Minister jej za to podziękował. Mamy nadzieję, że jeszcze mocniej uświadomi to pilność tej kwestii _ - podkreślił Bosacki.

_ - Widzimy pewne symptomy zmiany nastawienia przywódców rosyjskich do tej kwestii, chociażby to, że prezydent Putin powiedział, że porozmawia z Komitetem Śledczym. Liczymy na prędki zwrot wraku _ - dodał Bosacki.

Rzecznik MSZ zapewnił, że resort spraw zagranicznych wielokrotnie zwracał się o zwrot wraku Tu-154M na podstawie załącznika 13. konwencji chicagowskiej. - _ Od prawie dwóch lat domaga się tego prokuratura. Ministerstwo wspiera ją w rozmowach, jak i notami dyplomatycznymi. MSZ wspiera prokuraturę powołując się na załącznik 13. konwencji chicagowskiej _ - zaznaczył.

_ - Używamy tego argumentu wiedząc, że załącznik 13. do konwencji chicagowskiej mówi, iż oddanie wraku powinno nastąpić po zakończeniu jego badań, a nie po zakończeniu śledztwa. To jest to, co w pismach i rozmowach ze stroną rosyjską podnosimy _ - zapewnił Bosacki.

bESMjsIJ
Czytaj więcej w Money.pl
Tak Sikorski skomentował słowa Putina Prezydent Rosji odpowiedział dziś na pytania dotyczące zwrotu TU-154M. Polski MSZ ujawnia, co zamierza zrobić.
To będzie trudna rozmowa. Sikorski w Rosji Dziś Radosław Sikorski spotka się z rosyjskim ministrem spraw zagranicznych Siergiejem Ławrowem.
Co z wrakiem Tupolewa? Ashton pomogła? Szefowa unijnej dyplomacji poruszyła ten temat z rosyjskim ministrem spraw zagranicznych. Co z tego wynikło?
bESMjsJe
wiadomości
wiadmomości
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)