Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Wraku Costa Concordia podniosą dopiero w 2013 roku

0
Podziel się:

W ubiegłym tygodniu obok wraku ustawiono platformę Micoperi, która posłuży do wywiercenia w dnie morskim otworów dla 30-metrowych pali.

Wraku Costa Concordia podniosą dopiero w 2013 roku
(Polaris/East News)

Podniesienie i odholowanie wraku włoskiego statku wycieczkowego Costa Concordia, który 13 stycznia wywrócił się po wejściu na skały koło wyspy Giglio na Morzu Tyrreńskim, opóźni się do wiosny przyszłego roku - poinformowała w poniedziałek włoska obrona cywilna.

Prognoza ta pochodzi od włosko-amerykańskiego konsorcjum Titan-Micoperi prowadzącego prace ratownicze przy wraku. Pierwotnie zakładano, że zakończą się one przed końcem bieżącego roku.

W ubiegłym tygodniu obok wraku ustawiono platformę Micoperi, która posłuży do wywiercenia w dnie morskim otworów dla 30-metrowych pali. Zostanie na nich umieszczona podwodna platforma podtrzymująca statek po przywróceniu mu pozycji pionowej.

W momencie katastrofy, spowodowanej zbyt dużym zbliżeniem do wyspy, Costa Concordia miał na pokładzie ponad 4200 osób, z których 30 poniosło śmierć, a dwie są nadal uważane za zaginione. Kapitan statku Francesco Schettino został w lipcu zwolniony z aresztu domowego. Prokuratura zarzuca mu między innymi nieumyślne zabójstwo, doprowadzenie do wypadku oraz opuszczenie wycieczkowca w trakcie nocnej ewakuacji pasażerów i załogi.

Czytaj więcej o katastrofie Concordii
To jedna z największych katastrof morskich U wybrzeży włoskiej wyspy Giglio rozpoczęła się dziś skomplikowana i długa operacja usunięcia wraku statku Costa Concordia.
Katastrofa blisko. 2,5 tysiąca ton paliwa W zbiornikach Concordii znajduje się prawie 2,5 tysiąca ton paliwa, które stanowi poważne zagrożenie dla środowiska naturalnego.
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)