Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
rosja
21.02.2013 08:00

Współpraca wojskowa między Brazylią i Rosją

Brazylia i Rosja przy okazji spotkania rosyjskiego premiera Dmitrija Miedwiediewa z brazylijską prezydent Dilmą Rousseff zapowiedziały wczoraj szerszą współpracę wojskową i techniczną.

Podziel się
Dodaj komentarz
(AP/Fotolink/East News)

Brazylia i Rosja przy okazji spotkania rosyjskiego premiera Dmitrija Miedwiediewa z brazylijską prezydent Dilmą Rousseff zapowiedziały wczoraj szerszą współpracę wojskową i techniczną.

Brazylia zgodziła się m.in. na negocjacje dotyczące zakupu rosyjskich rakietowych systemów obrony przeciwlotniczej pod warunkiem, że Rosja bez żadnych zastrzeżeń przekaże tę technologię brazylijskim firmom zbrojeniowym. Pozostałe obszary współpracy obu krajów dotyczyłyby energetyki i rolnictwa.

Brazylia chce wzmocnić swą obronę przeciwlotniczą przed wyznaczonymi na przyszły rok mistrzostwami świata w piłce nożnej i zaplanowaną na 2016 rok olimpiadą na wypadek ataków terrorystycznych. Zainteresowana jest przede wszystkim zakupem samobieżnych przeciwlotniczych zestawów artyleryjsko-rakietowych Pancyr-S1 oraz naprowadzanych na podczerwień wyrzutni pocisków ziemia-powietrze Igła-S. Chciałaby jednak zakupić ich technologię, aby w przyszłości móc samemu wytwarzać te systemy.

Negocjacje dotyczące kontraktu rozpoczną się w marcu - oświadczyły w środę oba rządy. Na razie nie podawano żadnych kwot. Szef połączonych sztabów brazylijskich sił zbrojnych gen. Jose Carlos de Nardi powiedział, że umowa zostanie podpisana w ciągu trzech miesięcy, a sprzęt trafi do Brazylii przed Igrzyskami Olimpijskimi.

Czytaj więcej w Money.pl
Rosjanie będą wysyłać dzieci na wojnę Ministerstwo Obrony uspokaja twierdząc, że na terenie Rosji nie ma gorących miejsc. Tak więc w najbliższym czasie nikt na wojnę nie pojedzie.
Rosja chce pomóc w Mali. Przerzuci wojska? Minister obrony Francji zapowiedział wczoraj, że liczebność francuskich sił interwencyjnych w Mali może wzrosnąć z obecnych 2 tysięcy do 4 tysięcy.
Rosjanie o wraku Tupolewa nie rozmawiają Zwrot wraku to w Rosji temat niepopularny. Urzędnicy i politycy milczą, zasłaniając się prawnymi formułkami. Co osiągnie Radosław Sikorski?
Tagi: rosja, wiadomości, wiadmomości, gospodarka
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz