Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
wybory na białorusi
24.09.2012 07:47

Wybory na Białorusi. Wybrano 109 ze 110 deputowanych

Jedyny okręg, w jakim nie wyłoniono deputowanego, znajduje się na wschodzie kraju.

Podziel się
Dodaj komentarz
(VladimirCetinski/iStockphotot)

Wybrano 109 ze 110 deputowanych do niższej izby białoruskiego parlamentu, Izby Reprezentantów, a frekwencja wyniosła 74,3 proc. - poinformowała w nocy z niedzieli na poniedziałek szefowa Centralnej Komisji Wyborczej (CKW) Lidzija Jarmoszyna.

Jedyny okręg, w jakim nie wyłoniono deputowanego, znajduje się na wschodzie kraju. Startował w nim tylko jeden kandydat, przedstawiciel Liberalno-Demokratycznej Partii Białorusi, który nie otrzymał większości głosów - powiedziała Jarmoszyna.

Na Białorusi wybory do Izby Reprezentantów odbywają się według ordynacji większościowej, a więc do parlamentu przechodzą kandydaci, którzy w pierwszej turze zdobędą ponad 50 proc. głosów, a frekwencja wyniesie co najmniej 50 procent. Można głosować na któregoś z kandydatów lub przeciw wszystkim.

Według szefowej CKW druga tura w okręgu, gdzie nie wybrano deputowanego, odbędzie się razem z wyborami do rad lokalnych w 2014 roku. W niedzielnych wyborach, które poprzedziło pięciodniowe głosowanie przedterminowe, startowało 293 kandydatów, w tym 46 przedstawicieli opozycji.

Czytaj więcej w Money.pl
Wybory na Białorusi mogą być nieważne Do Centralnej Komisji Wyborczej napływają liczne skargi, głównie na usuwanie obserwatorów z lokali wyborczych.
Do partii przez internet? Pomysły Palikota Przed rozpoczęciem obrad, lider Ruchu Janusz Palikot poinformował, że rozpoczynają się prace nad projektem _ partia w sieci _.
"Polacy mogą się od nas uczyć, jak robić wybory" Wszystkie wybory na Białorusi od 1996 roku zostały uznane za nieuczciwe. Mimo tego prezydent kraju nie traci dobrego samopoczucia.
Tagi: wybory na białorusi, białorus, wiadomości, wiadmomości, gospodarka
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz