Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Wybory w Rosji. Wynik partii Putina to klęska?

0
Podziel się:

Wynik Jednej Rosji jest zdecydowanie gorszy niż cztery lata temu.

Wybory w Rosji. Wynik partii Putina to klęska?
(PAP/EPA)

- _ Słabszy niż przewidywano wynik partii Jedna Rosja w wyborach do Dumy Państwowej jest porażką premiera Władimira Putina i wyrazem rosnącego niezadowolenia z jego polityki _ - uważa amerykański ekspert z konserwatywnej fundacji Heritage, Ariel Cohen.

Aktualizacja 10.23

_ _

Według dzisiejszych informacji podanych przez Centralną Komisję Wyborczą partia Jedna Rosja prowadzi w wyborach do Dumy Państwowej z 49,54-procentowym poparciem, co gwarantuje temu ugrupowaniu 238 mandatów w 450 osobowej Dumie Państwowej. 4 lata temu wynik był znacznie lepszy - partia otrzymała 64 proc. głosów i zdobyła 315 mandatów. To pozwalało jej na samodzielne zmienianie konstytucji. W obecnym układzie Jedna Rosja musi szukać sojuszników.


Według tych danych, Komunistyczna Partia Federacji Rosyjskiej zdobyła 19,15 proc. głosów, centrolewicowa Sprawiedliwa Rosja - 13,11 proc., a nacjonalistyczna Liberalno-Demokratyczna Partia Rosji - 11,65 proc. głosów.

ZOBACZ REPORTAŻ Z OGŁOSZENIA WYBORÓW:

_ - Partia Putina rządzi w Rosji od 11 lat. W tym czasie powiększyła się polaryzacja społeczna i nierówności dochodów. Powstała niewielka zamożna elita; klasa średnia walczy o przetrwanie, i jest mnóstwo biednych. Wszechogarniająca korupcja naprawdę niepokoi wielu ludzi _ - powiedział ekspert.

Przestrzega on jednak, że ostateczne, oficjalnie ogłoszone rezultaty głosowania mogą być lepsze dla partii Putina.

_ - Poczekajmy na komunikaty Centralnej Komisji Wyborczej. Nie będę zaskoczony, jeśli Jedna Rosja uzyska ostatecznie bezwzględną większość w parlamencie. Może też wejść w koalicję z mniejszymi partiami, jak partia Władimira Żyrinowskiego (Liberalno-Demokratyczna Partia Rosji _ - dodał ekspert.

Dobry wynik Komunistycznej Partii Federacji Rosyjskiej (KPFR), która uplasowała się na drugim miejscu za Jedną Rosją, Cohen tłumaczy nostalgią za ZSRR. Jak zauważa, to wynik _ trwania w Rosji poglądów, że należy zabrać bogatym, aby dać biednym _, którym sprzyja dodatkowo powiększanie się nierówności dochodów.

Komentarz

Czytaj więcej o sytuacji politycznej w Rosji
[ ( http://static1.money.pl/i/h/21/t83733.jpg ) ] (http://prawo.money.pl/aktualnosci/wiadomosci/artykul/jedna;rosja;namascila;putina;na;prezydenta;rosji,36,0,976932.html) Podjęto decyzję kto zostanie prezydentem Rosji Rządząca partia Jedna Rosja oficjalnie zaproponowała kandydata w wyborach prezydenckich.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/129/t103297.jpg ) ] (http://news.money.pl/artykul/miedwiediew;zrezygnowal;z;reelekcji;ale;ma;powrocic;za;7;lat,48,0,932400.html) Miedwiediew zrezygnował, ale powróci. Za... Najbliższe otoczenie rezydenta Rosji Dmitrija Miedwiediewa sugeruje, że obecny przywódca państwa będzie chciał wrócić na Kreml.
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)