Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Wybory w USA. Tylko 1 procent różnicy w wyścigu o fotel prezydenta

0
Podziel się:

47 proc. amerykanów twierdzi, że zamierza głosować na Obamę, podczas gdy na Romneya - 46 proc.

Wybory w USA. Tylko 1 procent różnicy w wyścigu o fotel prezydenta
(PAP/EPA)
bFfJuDQl

Prezydent USA Barack Obama cieszy się minimalnie większym poparciem niż jego republikański rywal w listopadowych wyborach Mitt Romney - wynika z rezultatów opublikowanego dziś sondażu agencji Associated Press i ośrodka GfK.

47 proc. respondentów twierdzi, że zamierza głosować na Obamę, podczas gdy na Romneya - 46 proc.

Utrzymująca się w granicach błędu statystycznego różnica w poparciu dla obu polityków utrzymuje się już od pewnego czasu. W sondażu przeprowadzonym w czerwcu poparcie dla obecnego prezydenta deklarowało 47 proc., a dla Romneya - 44 proc.

bFfJuDQn

Jednocześnie - jak wynika z najnowszego badania - 58 proc. osób uważa, że Obama wywalczy reelekcję; przeciwnego zdania jest 32 proc. badanych.

Blisko jedna czwarta (23 proc.) wszystkich wyborców twierdzi, że nie zdecydowała jeszcze, kogo poprze w wyborach 6 listopada.

Zdecydowana większość (90 proc.) respondentów wskazuje stan amerykańskiej gospodarki jako ważną dla nich kwestię przy podejmowaniu decyzji wyborczej; _ bardzo ważna _ jest dla połowy badanych. Problemy gospodarcze o ok. 10 punktów procentowych wyprzedzają wszystkie pozostałe.

Badanie agencji AP i ośrodka GfK przeprowadzono w dniach 16-20 sierpnia. Opiera się ono na rozmowach telefonicznych z 1006 osobami pełnoletnimi. Błąd statystyczny wynosi 3,9 proc.

bFfJuDQt
Czytaj więcej w Money.pl
[ ( http://static1.money.pl/i/h/198/m242630.jpg ) ] (http://www.money.pl/gospodarka/wiadomosci/artykul/demokraci;wzywaja;romneya;do;ujawnienia;zeznan;podatkowych,160,0,1143712.html) Romney odrzuca ultimatum Demokratów W najnowszym klipie, sztab Obamy wezwał go do ujawnienia zeznań podatkowych.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/43/m204075.jpg ) ] (http://www.money.pl/gospodarka/wiadomosci/artykul/wybory;w;usa;teraz;zaczyna;sie;prawdziwy;pojedynek,236,0,1140972.html) Zaczyna się prawdziwy pojedynek o Biały Dom Po wyborze przez Republikanów kandydata na wiceprezydenta, Mitt Romney rusza w objazd po kraju. Obama odpowie mu....
[ ( http://static1.money.pl/i/h/10/m241674.jpg ) ] (http://www.money.pl/gospodarka/wiadomosci/artykul/romney;ostro;atakuje;obame;bialy;dom;ripostuje,35,0,1138723.html) "Obama forsuje socjalistyczną politykę" Prezydent powraca do skompromitowanej polityki rozdawnictwa dla biednych - oskarża Mitt Romney w swych przedwyborczych klipach.
bFfJuDQO
wiadmomości
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)