Notowania

wybory we francji
21.04.2012 17:27

Wybory we Francji. W zamorskich departamentach już głosują

Tak władza kupuje sobie głosy Francuzów. Zobacz czym ich zachęca.

Podziel się
Dodaj komentarz
(ell brown/CC/Flickr)

W samej Francji pierwsza tura głosowania odbędzie się jutro. Aby zachęcić do udziału w wyborach w jednej z alpejskich stacji narciarskich można po okazaniu karty uprawniającej do głosowania jeździć za darmo na wyciągach.

Ze względu na różnicę czasu, wybory najwcześniej zaczęły się w obydwu Amerykach od Ziemi Ognistej po należący do Francji departament Saint-Pierre et Miquelon. To dwie wyspy u wybrzeży Nowej Funlandii zamieszkiwane przez 6 tysięcy mieszkańców. Tereny te należą do Francji od połowy XVII wieku, w 1976 roku stały się departamentem zamorskim.

Głosowano także na francuskich Antylach, w Gujanie i Martynice oraz w Stanach Zjednoczonych i w Brazylii gdzie znajdują się spore liczebnie skupiska Francuzów.

W samej Francji, gdzie lokale wyborcze czynne będą od jutra rana istnieją obawy co do frekwencji, gdyż pierwsza tura wypada w okresie ferii wielkanocnych między innymi w rejonie paryskim.

Aby zachęcić do udziału w wyborach w jednej z alpejskich stacji narciarskich można po okazaniu karty uprawniającej do głosowania jeździć za darmo na wyciągach, w kilku miasteczkach departamentu Esonne głosującym podaje się darmowe aperitify.

Czytaj więcej o wyborach we Francji
Wynik wyborów we Francji może zaskoczyć W sondażach ma przewagę, ale jest coś, co może pokrzyżować mu drogę do zwycięstwa.
Pomimo tragedii rośnie mu poparcie. Co dalej? Im więcej pokazuje się w telewizji, tym bardziej Francuzi go lubią. Co będzie jak wstrzyma kampanię?
Kontrowersyjna polityk wystartuje w wyborach Czy zagra na ksenofobicznych obawach Francuzów i odbierze wyborców Sarkozy'emu?
Tagi: wybory we francji, francja, wiadomości, wiadmomości, gospodarka
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz