Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Wybory ze strzelaniną. Socjaliści prowadzą

0
Podziel się:

Prawicowy sojusz z rządzącą Partią Demokratyczną Berishy otrzymał więc o 12 pkt proc. mniej niż przed czterema laty.

Wybory ze strzelaniną. Socjaliści prowadzą
(PAP/EPA)
bEErADOt

Po przeliczeniu 75 proc. głosów z niedzielnych wyborów parlamentarnych lewicowy sojusz opozycyjny Ediego Ramy utrzymuje się na prowadzeniu. CKW podała, że socjaliści uzyskali 52 proc. głosów, a prawica skupiona wokół premiera Salego Berishy 36 proc.

Prawicowy sojusz z rządzącą Partią Demokratyczną Berishy otrzymał więc o 12 pkt proc. mniej niż przed czterema laty - wynika z niepełnych rezultatów wyborów.

Jak zauważa agencja Associated Press, pomimo strzelaniny w Lacu, ok. 50 km na północny wschód od Tirany, w której zginął w niedzielę działacz Albańskiej Partii Socjalistycznej (PSSh), międzynarodowi obserwatorzy odnotowują ogólną poprawę standardów w czasie głosowania.

bEErADOv

Niedzielne wybory są bacznie obserwowane przez Zachód z powodu obaw o stan demokracji w dążącej do UE i należącej do NATO Albanii. Od poprzednich wyborów kraj pogrążony jest w kryzysie politycznym, ponieważ opozycja do tej pory nie chciała uznać wyników tamtego głosowania.

Czytaj więcej w Money.pl
Obie główne koalicje ogłaszają zwycięstwo Wyników można oczekiwać najwcześniej dziś.
Dwie koalicje ogłosiły zwycięstwo w wyborach Wybory parlamentarne w Albanii wygrał lewicowy sojusz opozycji pod przywództwem Ediego Ramy - wynika z sondażu exit poll przeprowadzonego przez ośrodek IPR Marketing.
bEErADOW
wiadomości
wiadmomości
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)