Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Wybuch gazu w Niemczech. Eksplodowała cysterna

0
Podziel się:

Na terenie należącym do firmy handlującej gazem z nieznanych przyczyn zapaliła się cysterna. Podczas akcji ratowniczej doszło do eksplozji znajdującego się w pobliżu zbiornika z gazem.

Wybuch gazu w Niemczech. Eksplodowała cysterna
(vxla/CC/Flickr)
bEErxsbp

16 osób zostało rannych w wyniku potężnego wybuchu gazu w sobotę w Harthausen w kraju związkowym Nadrenia-Palatynat na zachodzie Niemiec. Ze względu na możliwość dalszych eksplozji z miejscowości ewakuowano wszystkich mieszkańców - ok. 3 tys. osób

Na terenie należącym do firmy handlującej gazem z nieznanych przyczyn zapaliła się cysterna. Podczas akcji ratowniczej doszło do eksplozji znajdującego się w pobliżu zbiornika z gazem. Jeden ze strażaków został ciężko ranny. Przewieziono go na oddział intensywnej terapii w pobliskim szpitalu. Jego 15 kolegów odniosło lekkie obrażenia - podała agencja dpa.

Potężny wybuch słychać było w oddalonych o 30 kilometrów Ludwigshafen i Mannheim. Władze uznały całą miejscowość Harthausen za teren zagrożony i nakazały ewakuację wszystkich przebywających na nim osób.

bEErxsbr
Czytaj więcej w Money.pl
Bomba w centrum Hanoweru. 9 tys. osób... Do akcji doszło wczorajszej nocy. Z centrum Hanoweru, stolicy niemieckiego landu Dolna Saksonia, trzeba było ewakuować 9 tysięcy osób.
Falal kulminacyjna mija Magdeburg Mieszkańcy, wojsko i ratownicy ratują Magdeburg przez wielką wodą. Burmistrz miasta podziękowała za _ nadludzki wysiłek _.
Ewakuacja w Niemczech. Nadciąga fala kulminacyjna 30 tysięcy osób musiało opuścić domy w mieście Halle. Płynąca tam Soława osiągnęła poziom, jakiego nie notowano od 400 lat.
bEErxsbS
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)