Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Wybuch koło kwatery policji w Kandaharze

0
Podziel się:

W zamachu użyto samochodu wyładowanego materiałami wybuchowymi.

Wybuch koło kwatery policji w Kandaharze
(EPA/HUMAYOUN SHIAB)

Potężna eksplozja wstrząsnęła centrum Kandaharu, głównego miasta na południu Afganistanu. Do wybuchu doszło na parkingu kwatery głównej policji - poinformowała afgańska policja.

Aktualizacja 12:12

Co najmniej 6 osób odniosło obrażenia wskutek wybuchu samochodu z ładunkiem wybuchowym obok kwatery głównej policji w centrum Kandaharu, głównego miasta na południu Afganistanu - poinformowała afgańska policja. W eksplozji obrażenia odniosło czterech policjantów i dwóch cywilów.

- _ Wydaje się, że przeprowadzono zamach z użyciem samochodu wyładowanego środkami wybuchowymi w odległości około 200 m od kwatery głównej policji w Kandaharze _ - powiedział rzecznik afgańskiego MSW Zemarai Baszary.

Prowincję Kandahar uważa się za bastion talibskich rebeliantów.

Siły koalicyjne w Afganistanie liczą obecnie około 150 tys. żołnierzy. Część z nich stacjonuje w mieście Kandahar i jego okolicach, skąd przypuszczają ofensywy na talibów.

Czytaj w Money.pl
[ ( http://static1.money.pl/i/h/36/t74276.jpg ) ] (http://news.money.pl/artykul/atak;na;sily;nato;w;afganistanie,249,0,729081.html) Atak na siły NATO w Afganistanie W eksplozji koło bazy sił międzynarodowych zginęło dwóch żołnierzy NATO i dwóch afgańskich.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/115/t123507.jpg ) ] (http://news.money.pl/artykul/skorumpowana;laska;karzaja,229,0,725733.html) Skorumpowana łaska Karzaja? Prezydent Afganistanu uwolnił niebezpiecznych aresztantów i handlarzy narkotyków.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/77/t99661.jpg ) ] (http://news.money.pl/artykul/polacy;chca;by;zolnierze;wrocili;z;afganistanu,184,0,725688.html) Polacy chcą, by żołnierze wrócili z Afganistanu 79 proc. badanych jest przeciwna udziałowi naszych wojsk z misji NATO.
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)