Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Wybuch na poligonie w Rosji spowodował ewakuację 6 tys. ludzi

0
Podziel się:

Wybuch zagrażał znajdującemu się w pobliżu innemu magazynowi broni, w którym jest 13 mln pocisków artyleryjskich. Rannych zostało ponad 30 osób.

Wybuch na poligonie w Rosji spowodował ewakuację 6 tys. ludzi
(D.Boyarrin/CC/Flickr)
bEDBEvLV

Wybuch granatów na poligonie w obwodzie samarskim ranił ponad 30 osób i spowodował konieczność ewakuacji około sześciu tysięcy mieszkańców okolicznych miejscowości - poinformowały wczoraj rosyjskie media.

Do eksplozji granatów doszło w jednym z wielu w tym rejonie składów amunicji. Wybuch zagrażał znajdującemu się w pobliżu innemu magazynowi broni, w którym znajduje się 13 milionów pocisków artyleryjskich. Rannych zostało ponad 30 osób, z których 11 trafiło do szpitala.

Z relacji świadków wynika, że eksplozja spowodowała panikę wśród mieszkańców pobliskiego Czapajewska. Wielu ludzi uciekło z miasta. - _ Tu jest teraz jak podczas wojny _ - powiedziała niemieckiej agencji dpa jedna z mieszkanek Czapajewska. W jej domu na skutek potężnej detonacji powypadały szyby w oknach.

bEDBEvLX
Zobacz także: Zobacz amatorskie nagranie eksplozji

Mieszkańcy Czapajewska, które w czasach ZSRR było miastem zamkniętym, już od dawna skarżyli się, że żyją w bliskim sąsiedztwie niebezpiecznych składów amunicji.

Rosyjskie władze wysłały na poligon koło Czapajewska ekipę specjalistów z ciężkim sprzętem oraz dwa samoloty pożarnicze. Eksperci są zdania, że gaszenie pożaru, który wybuchł po eksplozji, może potrwać wiele dni, mimo że w akcji zaangażowanych jest kilkuset strażaków.

bEDBEvMd

W Rosji często dochodzi do podobnych wypadków w składach broni, głównie na skutek nieprzestrzegania przepisów bezpieczeństwa i panującego w nich bałaganu.

Czytaj więcej w Money.pl
Wybuch w zakładach chemicznych. Są ranni Co najmniej 30 osób zostało rannych w następstwie wybuchu i wywołanego nim pożaru w amerykańskim stanie Luizjana.
Bomba domowej roboty raniła 7 policjantów Siedmiu policjantów zostało rannych - poinformowała państwowa agencja BNA.
Wybuch gazu w kafeterii. Zginęło 11 osób Do eksplozji doszło wczoraj rano w kafeterii firmy zajmującej się dystrybucją gazu w mieście Suzhou, nieco na zachód od Szanghaju.
bEDBEvMy
wiadomości
wiadmomości
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)