Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Wybuch w Pekinie. Wysadził się człowiek na wózku

0
Podziel się:

Do zdarzenia doszło w około godziny 18.30 lokalnego czasu w hali przylotów lotniska.

Wybuch w Pekinie. Wysadził się człowiek na wózku
(Xinhua News/East News)

Wybuch na lotnisku w Pekinie. Mężczyzna zdetonował ładunek wybuchowy domowej roboty. Według ostatnich doniesień jedyną osobą poszkodowaną jest sprawca wybuchu.

aktualizacja: 15:45

Do zdarzenia doszło w około godziny 18.30 lokalnego czasu w hali przylotów lotniska w Pekinie. Mężczyzna na wózku inwalidzkim zdetonował ładunek wybuchowy przy wyjściu. Na razie nie wiadomo, jakimi motywami kierował się sprawca.

Ze zdjęć zamieszczonych na portalach społecznościowych wynika, że cała hala przylotów spowiła się po wybuchu gęstym dymem. Dziś od godzin południowych droga na lotnisko była patrolowana przez znacznie większą liczbę samochodów policji.

Nie są znane motywy działania sprawcy; nie wiadomo jak poważne odniósł on obrażenia. Władze chińskie poinformowały jedynie, że jest on pod opieką lekarzy.

Policja odmówiła skomentowania incydentu, a służby bezpieczeństwa na lotnisku poinformowały, że wciąż badają przyczyny i okoliczności zamachu. Według mikroblogu lotniska międzynarodowy port lotniczy działa normalnie.

Czytaj więcej w Money.pl
Lotnisko Katowice zbuduje nową halę przylotów Szacowana na około 30 mln zł inwestycja usprawni organizację ruchu na lotnisku i zwiększy jego przepustowość do 5,5-6 mln pasażerów.
Pierwszy samolot wylądował w Modlinie O tym, że samolot chce lądować w Modlinie, władze lotniska dowiedziały się w piątek.
Dreamliner zawrócił po kilku godzinach lotu Po kilku godzinach lotu, Boeing 787 należący do japońskich linii lotniczych Japan Airlines, musiał zawrócić z trasy Boston - Tokio.
wiadomości
wiadmomości
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
KOMENTARZE
(0)