Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Wybuchy gazu na Tajwanie. Już 24 ofiary śmiertelne

0
Podziel się:

Władze ostrzegają, że liczba zabitych może się zwiększyć, ponieważ wiele osób odniosło bardzo poważne obrażenia.

Wybuchy gazu na Tajwanie. Już 24 ofiary śmiertelne
(PAP/EPA)

Seria eksplozji wstrząsnęła ulicami miasta Kaohsiung, w południowo-zachodniej części kraju - poinformowały lokalne władze. Na razie przyczyny nie są znane.

Władze Tajwanu ostrzegają, że liczba ofiar śmiertelnych może się zwiększyć, ponieważ wiele osób odniosło bardzo poważne obrażenia.

Do serii co najmniej pięciu eksplozji doszło w nocy z czwartku na piątek w drugim co do wielkości mieście Tajwanu zamieszkałym przez prawie trzy miliony osób. W rejonie, w którym doszło do wybuchów znajduje się kilka firm petrochemicznych korzystających z rurociągów położonych razem z systemem kanalizacyjnym.

W wybuchach gazu na Tajwanie zginęły 24 osoby, a 271 jest rannych

Służby z obszarów zagrożonych ewakuowały tysiące ludzi. Do akcji zmobilizowano wojsko i strażaków z innych miast. Agencja Associated Press informuje, że wśród ofiar śmiertelnych jest czterech strażaków. Rządowy sztab kryzysowy ostrzega przed możliwością kolejnych eksplozji.

Przyczyną wybuchów najprawdopodobniej było uszkodzenie gazociągu należącego do państwowej firmy CPC Corp. Przedstawiciele korporacji poinformowali w piątek AP, że nie otrzymywali wcześniej doniesień o problemach z systemem rurociągów.

Nagrania wideo przekazane przez świadków ukazywały słupy ognia sięgające 9 metrów. Dwa pierwsze wybuchy powaliły rosnące wzdłuż ulic drzewa. Zdjęcia lokalnej telewizji TVBS pokazały poprzewracane samochody i powybijane przez falę uderzeniową szyby.

Większość z ofiar stanowili przechodnie znajdujący się w chwili eksplozji na ulicach. Okolica dotknięta wybuchami została odcięta od dostaw prądu i gazu.

Czytaj więcej w Money.pl
Mniejsza liczba ofiar katastrofy na Tajwanie Dwusilnikowa turbośmigłowa maszyna ATR-72 leciała ze stolicy Tajwanu, Tajpej, do Magongu na wyspie Penghu, mając na pokładzie 54 pasażerów i czterech członków załogi.
Katastrofa samolotu na Tajwanie. Zginęło 51 osób Samolot rozbił się po zmroku, gdy po raz drugi podchodził do lądowania przy burzowej pogodzie.
Zamieszki po wizycie ministra. Dlaczego? Zhang Zhijun chce pokazać światu, że kontynentalne Chiny i Tajwan zbliżają się do siebie pomimo protestów.
wiadmomości
wiadomości
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)