Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Wycofanie wojsk z Afganistanu. Hollande potwierdza zapowiedzi

Francja nie zostanie w Afganistanie dłużej niż do końca roku. Zapowiada jednak wsparcie misji w tym kraju na inne sposoby. Taką deklarację zgłosił prezydent Francji Francois Hollande, po rozmowach z amerykańskim prezydentem Barackiem Obamą w Białym Domu.

Podziel się
Dodaj komentarz
(jmayrault/CC BY 2.0/Flickr)

Tym samym francuski prezydent potwierdził swoje zapowiedzi z kampanii wyborczej. Zapowiedź Hollande'a komplikuje strategię NATO wobec Afganistanu. Sojusz chciał wycofać wojska z tego kraju później, bo w 2014 roku.

W tym też roku za bezpieczeństwo mają odpowiadać już sami Afgańczycy. Prezydent Barack Obama proponował wcześniej, by po tym terminie państwa, które wycofają się z Afganistanu, wspomogły finansowo afgańskie siły.

Podczas spotkania obaj przywódcy omówili też kwestie gospodarcze przed szczytem przywódców G8 w Camp David. Francois Hollande opowiedział się za pozostaniem Grecji w strefie euro. Z kolei prezydent Obama podkreślał, że kondycja tej strefy jest ważna nie tylko dla Europejczyków, ale też dla całej światowej gospodarki.

Czytaj więcej w Money.pl
Obama mówi, jak i za co odbuduje Amerykę Prezydent Barack Obama oświadczył, że pokonanie Al-Kaidy jest w zasięgu ręki i że czas już, żeby Ameryka zwróciła uwagę na problemy wewnętrzne.
Obama obiecał że wyjdą. Dziś ruszyli Tylko do końca tego roku do domu wróci 10 tysięcy żołnierzy.
USA i Francja będą walczyć w Libii "do końca" - Jesteśmy zdeterminowani, by wykonać zadanie - powiedział Barack Obama odnośnie Libii, po dwustronnym spotkaniu z Nicolasem Sarkozym.
Tagi: wycofanie wojsk z afganistanu, francja, wiadomości, wiadmomości, gospodarka
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz