Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na

Wyjaśnia się sprawa zwłok Olewnika

0
Podziel się:

Pełnomocnik rodziny Olewników dementuje wcześniejsze doniesienia mediów.

Wyjaśnia się sprawa zwłok Olewnika
(PAP/Piotr Piotrowski)

Na obecnym etapie postępowania oraz badań z zakresu medycyny sądowej nie pojawiły się okoliczności mogące poddawać w wątpliwość wcześniejsze ustalenia, dotyczące tożsamości szczątków Krzysztofa Olewnika - poinformował mec. Ireneusz Wilk, pełnomocnik rodziny Olewników.

W ten sposób ustosunkował się on do pojawiających się w niektórych mediach po ekshumacji zwłok Krzysztofa Olewnika spekulacji na temat tożsamości tych zwłok. W części publikacji wspominano m.in. o różnicach w stanie uzębienia oraz wzrostu Krzysztofa Olewnika i zwłok wydobytych pod koniec stycznia tego roku z grobu na cmentarzu w Płocku.

_ - Nie ma aktualnie jakichkolwiek faktów, które mogłyby przeczyć wersji przyjętej w 2006 r., iż są to zwłoki Krzysztofa Olewnika _ - powiedział Wilk. Dodał, iż _ miarodajne wyniki _ badań co do tożsamości szczątków mogą być znane na początku marca.

Badania zwłok Krzysztofa Olewnika, w tym genetyczne, prowadzone są w zakładzie medycyny sądowej Gdańskiego Uniwersytetu Medycznego. Mają one posłużyć do ponownego, ostatecznego ustalenia tożsamości szczątków.

Wilk podkreślił, iż pierwszymi osobami, do których trafi informacja o ostatecznych ustaleniach badań, w tym dotyczących tożsamości zwłok, będą pokrzywdzeni, czyli ojciec Krzysztofa - Włodzimierz Olewnik oraz jego najbliżsi. _ Dopiero następnie informacja ta będzie przekazana mediom _ - zaznaczył pełnomocnik rodziny Olewników.

Gdy w styczniu ujawniono informację o planowanej wtedy ekshumacji zwłok Krzysztofa Olewnika, wiceszef gdańskiej Prokuratury Apelacyjnej Zbigniew Niemczyk wyjaśniał, iż nie oznacza ona jednoznacznego zakwestionowania tożsamości szczątków, jest jednak konieczna z uwagi na ujawnione nieprawidłowości we wcześniejszej procedurze ich identyfikacji.

Do porwania Krzysztofa Olewnika doszło w październiku 2001 r. W lipcu 2003 r. okup w wysokości 300 tys. euro przekazano porywaczom, którzy jednak nie uwolnili uprowadzonego. Miesiąc po odebraniu okupu przez porywaczy Krzysztof Olewnik został zamordowany. Ciało ofiary znaleziono w październiku 2006 r., zakopane przez sprawców zabójstwa w lesie w miejscowości Różan (Mazowieckie).

ZOBACZ TAKŻE:

Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)