Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Wypadek autobusu w Warszawie. Kamery pomogą ustalić przyczynę

0
Podziel się:

Pojazd spadł ze skarpy, rozbił się o barierki i i zderzył z samochodem osobowym. 38 osób odniosło obrażenia.

Wypadek autobusu w Warszawie. Kamery pomogą ustalić przyczynę
(daniel.s/CC/Flickr)

Pojazd spadł ze skarpy, rozbił się o barierki i zderzył z samochodem osobowym. 30 osób trafiło do szpitali. Prawdopodobną przyczyną wypadku było zasłabnięcie kierowcy. W jej ostatecznym ustaleniu może pomóc zamontowany w autobusie monitoring.

aktualizacja: 21:40

W wypadku, do którego doszło u zbiegu ulicach Puławskiej i Rzymowskiego rannych zostało 38 osób. Rzecznik stołecznej policji Maciej Karczyński powiedział, że poszkodowanym udzielają pomocy służby ratunkowe pogotowie i straż pożarna oraz policja.

POSŁUCHAJ RZECZNIKA WARSZAWSKIEJ POLICJI:

Maciej Karczyński powiedział, że w miejscu wypadku są poważne utrudnienia w ruchu. Przez kilka godzin ulica Rzymowskiego była całkowicie zamknięta a policjanci wyznaczyli objazdy. Obecnie przywrócono już tam ruch.

POSŁUCHAJ RZECZNIKA POLICJI:

Prawdopodobną przyczyną wypadku autobusu było zasłabnięcie kierowcy - poinformował Igor Krajnow, rzecznik prasowy Zarządu Transportu Miejskiego. W pojeździe był zamontowany monitoring. Nagranie z kamer zostanie prawdopodobnie wykorzystane jako dowód w śledztwie

Najciężej ranny jest właśnie kierowca, którego stan określa się jako ciężki. Jego życiu nie zagraża jednak niebezpieczeństwo. Mężczyzna pracował dla przewoźnika - PKS Grodzisk Mazowiecki od 1,5 roku - wyjaśnił Krajnow.

POSŁUCHAJ RZECZNIKA WARSZAWSKIEGO ZTM:

W sumie w wypadku ucierpiało 38 osób. 30 z nich trafiło do szpitali. Wszyscy pozostają przytomni. W akcji ratunkowej uczestniczy dziewięć jej jednostek straży pożarnej.

Czytaj w Money.pl
[ ( http://static1.money.pl/i/h/195/t123843.jpg ) ] (http://news.money.pl/artykul/gimnazjalisci;ranni;po;zderzeniu;autobusu;z;pociagiem,114,0,727410.html) Gimnazjaliści ranni po zderzeniu autobusu z pociągiem Do wypadku doszło przy otwartym przejeździe w warszawskiej Białołęce.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/96/t111712.jpg ) ] (http://news.money.pl/artykul/wypadek;polskiego;autobusu;w;niemczech;sa;ofiary;smiertelne,50,0,682034.html) Wypadek polskiego autobusu w Niemczech, są ofiary śmiertelne Według Ministerstwa Spraw Zagranicznych zginęło 13 osób, 29 zostało rannych, z czego 9 ciężko.
KOMENTARZE
(0)