Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
autokar
08.06.2013 08:21

Wypadek polskiego autokaru. Nie żyje nauczycielka

Autokarem podróżowała młodzież z gimnazjum z Lwówka Śląskiego. Samochód zjechał na pobocze i przewrócił się.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Money.pl/Anna Kraszkiewicz)

*Dzisiaj po południu do Polski wróciło samolotem 25 osób poszkodowanych w wypadku autokaru w Bawarii. W tej grupie było 21 gimnazjalistów z Lwówka Śląskiego. Grupa przyleciała do Wrocławia. Siedem osób nadal pozostaje w szpitalu w Niemczach. Jedna osoba zginęła. *

aktualizacja: 21:39

_ - Stan tych, którzy przylecieli jest dobry, można powiedzieć, że stan psychiczny dzieci jest lepszy niż dorosłych, bo wciąż działa adrenalina. Nie wiadomo jednak, czy w ciągu kolejnych godzin nie będzie potrzebna pomoc psychologiczna dla najmłodszych _ - powiedziała na lotnisku dziennikarzom konsul generalna RP w Monachium Justyna Lewańska, który przyleciała do Wrocławia razem z uczestnikami autokarowej wycieczki.

Podkreśliła, że dobrze się stało, iż był możliwy powrót do kraju samolotem, bo - jak mówiła - dzieci miały opory, by wsiąść do autokaru. Razem z dziećmi do Wrocławia przyleciało czterech dorosłych, w tym dwóch kierowców autokaru. Cześć gimnazjalistów wróci z Niemiec z rodzicami, którzy po nich pojechali.

Wojewoda dolnośląski Aleksander Skorupa poinformował, że gimnazjaliści, którzy przylecieli do Wrocławia, zostaną odwiezieni do Lwówka Śląskiego specjalnie podstawionym autobusem.

W szpitalu w Ingolstadt w Niemczech nadal przebywa 7 osób rannych w wypadku. _ - Stan dwojga dzieci jest poważny, jedno odzyskało przytomność, drugie pozostaje w śpiączce farmakologicznej _ - powiedziała Lemańska. Kobieta, która zginęła, to - według konsul - matka jednego z uczniów.

Do wypadku doszło o godz. 4.15 w sobotę na autostradzie A9 koło Ingolstadt. Polski autokar wyprzedzał jadącą przed nim ciężarówkę, a następnie gwałtownie skręcił na prawy pas jezdni - wyjaśnił rzecznik policji w Ingolstadt Peter Griesser. Policja nie stwierdziła udziału innych pojazdów. Autokar jechał w kierunku Monachium.

Lemańska podkreśliła w rozmowie z dziennikarzami, że akcja ratunkowa była przeprowadzono bardzo sprawnie. Wzięło w niej udział ponad 150 osób, 45 zastępów straży pożarnej, 3 helikoptery.

Czytaj więcej w Money.pl
Autokar z dziećmi wypadł z drogi. Są ranni Autokar wpadł w poślizg i wjechał do przydrożnego rowu w okolicy Tylmanowej.
Wiózł 27 pasażerów. Zasnął za kierownicą Do zdarzenia doszło na obrzeżach Opola na ul. Częstochowskiej. Nikt nie odniósł poważniejszych obrażeń.
Tagi: autokar, wiadomości, wiadmomości, gospodarka, najważniejsze
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz