Notowania

Przejdź na

Wypadek polskiego autokaru. Pięć osób wciąż w szpitalu

Stan dwóch z nich jest bardzo ciężki, lecz stabilny. Obie dziewczynki doznały wielonarządowych obrażeń. Były operowane i odzyskały wczoraj wieczorem przytomność.

Podziel się
Dodaj komentarz
(PAP/EPA/HEINZ REISS)

Dzień po tragicznym wypadku polskiego autokaru w Niemczech pięć poszkodowanych gimnazjalistek przebywa nadal w szpitalach w Ingolstadt. Stan dwóch z nich jest bardzo ciężki, lecz stabilny - powiedziała Justyna Lewańska, konsul generalna RP w Monachium ._ _

_ - Obie dziewczynki doznały wielonarządowych obrażeń. Były operowane i odzyskały wczoraj wieczorem przytomność _ - powiedziała Lewańska. Jedną z nich lekarze wprowadzili wkrótce potem w stan śpiączki farmakologicznej, druga pozostaje wybudzona. Zdaniem lekarzy stan obu jest bardzo ciężki, ale stabilny, rokujący nadzieję na wyzdrowienie.

Trzy inne dziewczynki, hospitalizowane w innej klinice w Ingolstadt, mają głównie urazy ortopedyczne. Natomiast dwoje pozostałych gimnazjalistów zostało zabranych przez rodziców w sobotę wieczorem ze szpitala do Polski. Łącznie obrażenia odniosło 30 osób. Pozostali uczestnicy pechowej wycieczki zostali przetransportowani w sobotę na pokładzie polskiego samolotu do Wrocławia.

W wypadku na autostradzie A9 pod Ingolstadt w Bawarii na miejscu zginęła jedna z turystek. Wcześniej podawano, że mogła to być nauczycielka.

Do wypadku doszło o godz. 4.15 w sobotę na autostradzie A9 koło Ingolstadt. Polski autokar wyprzedzał jadącą przed nim ciężarówkę, a następnie gwałtownie skręcił na prawy pas jezdni - wyjaśnił rzecznik policji w Ingolstadt Peter Griesser. Policja nie stwierdziła udziału innych pojazdów. Autokar jechał w kierunku Monachium do Francji.

Dwaj kierowcy zostali przesłuchani przez policję. W autokarze było łącznie 45 osób - uczniowie gimnazjum w Lwówku Śląskim na Dolnym Śląsku, ich opiekunowie, turyści z innych miejscowości oraz dwaj kierowcy. Przyczyny wypadku bada niemiecka policja.

Czytaj więcej w Money.pl
Wypadek polskiego autobusu w Niemczech Jedna osoba nie żyje, trzy odniosły ciężkie obrażenia, lekko ranne są 32 osoby.
Wypadek autokaru z dziećmi. Nie żyje... Autokarem podróżowała młodzież z gimnazjum z Lwówka Śląskiego. Samochód zjechał na pobocze i przewrócił się.
Tragedia w Belgii. Wiemy coraz więcej Pasażerami polskiego autokaru było ponad 30 dzieci. Wiemy już, że wśród ofiar są Polacy.
Tagi: wypadek polskiego autokaru, wypadek, wiadomości, wiadmomości, kraj, gospodarka, najważniejsze
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz