Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
autokar
04.12.2010 08:30

Wypadek polskiego autokaru w Niemczech. Są ranni

14 osób zostało rannych, w tym 3 przewieziono do szpitala.

Podziel się
Dodaj komentarz
(PAP/EPA)

14 osób zostało rannych w wypadku polskiego autokaru na autostradzie pod Brunszwikiem w Niemczech.

*[aktualizacja: 09:30] *

Jak powiedział rzecznik policji w Brunszwiku, trzy osoby odniosły cięższe obrażenia i trafiły do szpitala. 11 pasażerów autobusu, w tym dwoje dzieci, zostało lekko rannych.

Konsul polski w Hamburgu Eriusz Rybacki poinformował, że trzej ciężej ranni to pracownicy przewoźnika, _ najprawdopodobniej dwóch kierowców i pilot, bądź trzech kierowców _. _ Są obecnie poddawani intensywnym zabiegom medycznym. Według opinii lekarza, ich życiu ani zdrowiu nie zagraża żadne niebezpieczeństwo i to jest dobra wiadomość. W opinii lekarzy być może - jeśli nie będzie komplikacji - te osoby będą mogły być wypisane ze szpitala nawet jutro, jeśli będzie możliwość ich transportu do kraju _ - powiedział Rybacki.

Jak dodał, pozostali pasażerowie odnieśli ogólnie lekkie obrażenia. Po udzieleniu im niezbędnej pomocy medycznej zebrano ich w siedzibie prezydium policji w Brunszwiku, skąd będą kontynuować podróż drugim wynajętym autokarem.

Do wypadku doszło nad ranem w okolicy zjazdu Brunszwik-Ost w kierunku Hanoweru. Autokar najechał na znajdującą się przed nim naczepę ciężarówki, prawdopodobnie przy próbie wyprzedzania. Według policji, w chwili wypadku nawierzchnia drogi nie była oblodzona.

Autokar jechał do Brukseli. Według policji, pasażerowie zostali zabrani z Białegostoku, Ełku, Olecka i Gołdapi.

Kierowca autobusu jeszcze nie został przesłuchany. Policja zamknęła odcinek autostrady A2 w kierunku Hanoweru.

Tagi: autokar, wiadomości, wiadmomości, gospodarka, najważniejsze
Źródło:
money.pl
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz