Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
wenecja
01.11.2012 15:32

Wysoka woda zalała Wenecję

Tak zwana wysoka woda zalała ponad połowę Wenecji. Dziś, w szóstym dniu przypływu, poziom wody wzrósł do 143 centymetrów.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Chiara Marra/CC/Flickr)

*Tak zwana wysoka woda zalała ponad połowę Wenecji. W czwartek, w szóstym dniu przypływu, poziom wody wzrósł do 143 centymetrów. *

Woda z laguny i kanałów zalała historyczne centrum miasta, w którym zamknięto większość sklepów i lokali. Szacuje się, że pod wodą znalazło się około 60 procent obszaru Wenecji.

To przede wszystkim rezultat fali niepogody, jaka przetoczyła się przez całe Włochy w ostatnim dniu października. Gwałtowne burze, ulewy i bardzo porywisty wiatr - od północy kraju po Rzym i rejon Neapolu - wywołały wiele szkód. W regionie Wenecja Euganejska taka aura ma jeszcze się utrzymać.

Czytaj więcej w Money.pl
Wenecja chce niepodległości. Będzie rozłam? Promotorzy inicjatywy dążą do rozpisania referendum w tej sprawie i powołują się na doświadczenia i osiągnięcia w tej dziedzinie Katalonii i Szkocji.
Mało wody w Wiśle. Wyschną krany w stolicy? Miejskie Przedsiębiorstwa Wodociągów i Kanalizacji w Warszawie zapewnia, że mimo suszy hydrologicznej nie ma problemów z zaopatrzeniem stolicy w wodę.
Tagi: wenecja, woda, zalanie, wiadomości, wiadmomości, gospodarka
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz