Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Wzmożone kontrole na czeskich drogach

0
Podziel się

Uwaga kierowcy podróżujący przez Czechy. Przez cały weekend będzie można napotkać na drogach liczne patrole policji. Wzmożone kontrole na czeskich drogach

Wzmożone kontrole na czeskich drogach
(ssuaphoto/iStockphoto)
bEqDcdVh

Uwaga kierowcy podróżujący przez Czechy. Przez cały weekend będzie można napotkać na drogach liczne patrole policji.

Policjanci sprawdzają przede wszystkim trzeźwość kierowców. Każdy, bez wyjątku, zatrzymany do kontroli kierowca musi dmuchać w alkomat. W związku z nasilonym ruchem turystycznym i wymianą turnusów w ośrodkach wypoczynkowych patrole operują na terenie całych Czech.

Dzisiejsze i jutrzejsze kontrole wprowadzono w związku z narastającą liczbą wypadków drogowych spowodowanych przez pijanych kierowców. Tylko w czerwcu policja zarejestrowała aż 478 wypadków z udziałem nietrzeźwych prowadzących nie tylko samochody, także motocykle. Intensywne kontrole trwać będą do jutra, do późnych godzin wieczornych.

bEqDcdVj
Czytaj więcej w Money.pl
Czechy: Milion litrów nielegalnego alkoholu Zbiorniki mafia napełniała przy pomocy rurociągu wyprowadzonego poza hale fabryczne na odległość ponad stu metrów.
Czesi znów znaleźli skażony alkohol. Kanistry z... Wyniki śledztwa w czeskiej aferze alkoholowej szokują i każą traktować poważnie ostrzeżenia policji przed drugą falą zatruć.
Wybierasz się do Czech? Uważaj na drodze Czeska policja rozpoczęła dziś akcję kontroli drogowych. Policjanci będą kontrolować przede wszystkim prędkość pojazdów i badać kierowców alkomatami.
bEqDcdVK
KOMENTARZE
(0)