Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Z radarów zniknął samolot z 18 pasażerami

0
Podziel się:

W miejscu, w którym zaginęła maszyna, panują trudne warunki pogodowe.

Z radarów zniknął samolot z 18 pasażerami
(Auroqueiro/sxc.hu)

Twin Otter leciał z popularnej wśród turystów Pokhary do miasta Dźumla na zachodzie Nepalu. W miejscu, w którym zaginęła maszyna linii Nepal Airlines, panują trudne warunki pogodowe.

Rzecznik policji Ganesh KC powiedział agencji AFP, że maszyna zniknęła z radarów 15 minut po opuszczeniu lotniska w Pokharze, w środkowej części kraju. Samolot leciał do Dźumli, położonej ok. 350 km na zachód od stolicy Nepalu, Katmandu.

Na pokładzie samolotu Twin Otter było 15 pasażerów i trzech członków załogi. W górzystym rejonie, w którym zaginął samolot, pada śnieg. Ponadto mgła ogranicza widoczność.

Śmigłowiec ratunkowy próbuje dotrzeć do miejsca, w którym zerwał się kontakt z samolotem, ale utrudniają to panujące tam warunki pogodowe.

Czytaj więcej w Money.pl
Mount Everest bardziej dostępny. Za ile? Władze Nepalu postanowiły znacznie obniżyć obowiązkową opłatę dla osób, które chcą wspiąć się na najwyższy szczyt świata.
Oto czarna lista linii lotniczych Przewoźnicy z tego kraju nie będą mogli latać na obszarze Unii Europejskiej. W wykazie tym jest 297 linii lotniczych.
wiadomości
wiadmomości
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)