Notowania

sondaż
08.01.2011 08:24

Za nic mamy chaos na PKP i zmiany w OFE. Platforma zyskuje

PO może liczyć na 37 procent głosów Polaków. Drugi PiS ma ich o 13 punktów proc. mniej.

Podziel się
Dodaj komentarz
(PAP/Bartłomiej Zborowski)

Gdyby wybory parlamentarne odbywały się w ten weekend, to na Platformę Obywatelską głosowałoby ponad 37 procent Polaków, a na Prawo i Sprawiedliwość 24,2. Sojusz Lewicy Demokratycznej uzyskałby niespełna 15 procent głosów. W Sejmie znaleźliby się też politycy Polskiego Stronnictwa Ludowego z poparciem wynoszącym 8,4 procent.

Z kolei Polska jest Najważniejsza po raz pierwszy cieszy się poparciem 5 procent badanych. Tak wynika z pierwszego w 2011 roku sondażu przeprowadzonego na zlecenie Polskiego Radia przez Instytut Badania Opinii Homo Homini.

Prezes instytutu Marcin Duma zauważa, że ostatni kryzys na kolei nie pogorszył notowań PO. Politolog zwraca uwagę, że partia rządząca zyskała wobec ostatniego sondażu ponad 4 procent poparcia.

- _ Już zdażyliśmy zapomnieć za co pogniewaliśmy się na Platformę. Wyborcy uznali ruchy PO w sprawie kolei za wystarczające _ - mówi prezes.

POSŁUCHAJ MARCINA DUMY:

Marcin Duma dodaje, że w związku z wyższymi notowaniami PO w najnowszym sondażu zarówno SLD jak i Ruch Poparcia Palikota - Nowoczesna Polska straciły po prawie 2 procent. Szef Homo Homini zwraca też uwagę na wynik ugrupowania Polska jest Najważniejsza.Zastrzega, że nie można wyciągać jeszcze wniosku, iż partia ta na stałe przekroczyła próg wyborczy.

- _ To ugrupowanie jest na granicy progu wyborczego. prognozowanie, czy go przekroczy, jest wróżeniem z fusów _ - mówi prezes Duma.

POSŁUCHAJ MARCINA DUMY:

Z badania wynika też, że poniżej progu wyborczego znalazł się Ruch Poparcia Palikota - Nowoczesna Polska z poparciem wynoszącym 1,3 procent i Socjaldemokracja Polska na którą chce głosować 1 procent badanych.

Z kolei poparcie nie przekraczające 1 procent uzyskały: Prawica RP, Krajowa Partia Emerytów i Rencistów, Samoobrona RP, Stronnictwo Demokratyczne, Ruch Autonomii Śląska, Stowarzyszenie Ordynacka, Unia Polityki Realnej, Partia Regionów, Wolność i Praworządność oraz demokraci.pl.

Według sondażu głosować chce mniej niż połowa Polaków. Gdyby wybory parlamentarne odbywały się w ten weekend, to frekwencja wyniosłaby 47,6 procent.

Czytaj w Money.pl
[ ( http://static1.money.pl/i/h/11/t116491.jpg ) ] (http://news.money.pl/artykul/cbos;pis;ma;najwiekszy;elektorat;negatywny,59,0,712251.html) CBOS: PiS ma największy elektorat negatywny SLD to partia, która może uszczknąć najwięcej z poparcia dla Platformy Obywatelskiej.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/35/t75043.jpg ) ] (http://news.money.pl/artykul/pjn;dostalo;6;2;proc;w;sondazu;wyborczm,162,0,733602.html) PJN dostało 6,2 proc. w sondażu wyborczm Politycy PJN wchodzą do Sejmu według najnowszego sondażu dla Polskiego Radia.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/228/t115940.jpg ) ] (http://news.money.pl/artykul/przewaga;po;nad;pis;uszczuplona;o;dwa;procent,189,0,708029.html) Przewaga PO nad PiS uszczuplona o dwa procent Platforma Obywatelska ma 38 procent poparcia, a PiS 22.
Tagi: sondaż, partie, platforma, poparcie, polityka, wybory, wiadomości, wiadmomości, kraj, gospodarka, najważniejsze
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz