Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Zabici w Trypolisie. Siły Kaddafiego otworzyły ogień

0
Podziel się

Libijskie siły bezpieczeństwa starły się z protestującymi przeciwko reżimowi.

Zabici w Trypolisie. Siły Kaddafiego otworzyły ogień
(PAP/EPA)
bEigVtaZ

Libijskie siły bezpieczeństwa zaczęły strzelać w powietrze, by rozproszyć około 400 ludzi zgromadzonych w poniedziałek w jednej z dzielnic Trypolisu i protestujących przeciwko Muammarowi Kaddafiemu. **Kilka osób - poinformował na swojej stronie internetowej dziennik _ Kuryna _.


Aktualizacja 21:04

bEigVtbb

W demonstracji w dzielnicy Tadżura uczestniczyło 10 tys. osób - podała gazeta, powołując się na swojego korespondenta.

_ Kiedy protestujący dotarli do Suku Dżuma, dołączyli do nich ubrani po cywilnemu uzbrojeni mężczyźni z batalionu Kadafiego i otworzyli ogień do nieuzbrojonych młodych ludzi. Wielu młodych ludzi zostało rannych i zabitych _ - napisał dziennik, wymieniając nazwę targowiska w Trypolisie.

_ Uzbrojeni mężczyźni zabrali wtedy ciała zabitych i rannych, a nawet przechodniów, którzy znajdowali się w pobliżu rannych _ - podała gazeta.

Według agencji Reuters protest zorganizowano w dzielnicy Tażura, gdzie wcześniej, jak powiedzieli mieszkańcy, doszło do starć między przeciwnikami Kadafiego a lojalnymi wobec niego oddziałami.

bEigVtbh

Protestujący skandowali hasła przeciwko dyktatorowi i rozwinęli czerwono-czarno-zielone sztandary używane przez przeciwników Kaddafiego. Graffiti na murze na placu, gdzie zebrali się protestujący, głosi _ Kaddafi, gra skończona _.

Na miejsce protestu skierowano samochody terenowe. Wyskoczyli z nich ludzie w bandanach barwy zielonej, który jest kolorem flagi libijskiej. Zaczęli strzelać w powietrze, by rozproszyć protestujących. Nad placem pojawił się śmigłowiec wojskowy, a na pobliskich ulicach - pojazdy sił bezpieczeństwa.

Czytaj w Money.pl
[ ( http://static1.money.pl/i/h/160/t133792.jpg ) ] (http://www.money.pl/gospodarka/wiadomosci/artykul/ue;sladami;onz;nalozyla;sankcje;na;libie,157,0,785821.html) UE śladami ONZ nałożyła sankcje na Libię Sankcje, zgodnie z oczekiwaniami obejmują embargo na sprzedaż broni do Libii.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/139/t87179.jpg ) ] (http://news.money.pl/artykul/unia;potepia;kaddafiego;zada;sledztwa,79,0,785743.html) Unia potępia Kaddafiego. Żąda śledztwa Odpowiedzialni za przemoc muszą zostać ujęci i odpowiedzieć za swoje czyny - mówi Catherine Ashton.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/141/t133773.jpg ) ] (http://news.money.pl/artykul/walki;w;libii;rebelianci;zestrzelili;wojskowy;samolot,232,0,785640.html) Walki w Libii. Rebelianci zestrzelili wojskowy samolot Przeciwnicy Muammara Kadafiego odparli atak sił lojalnych wobec pułkownika w pobliżu miasta Misrata.
bEigVtbC
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)