Notowania

katastrofa samolotu
09.05.2012 14:19

Zaginięcie samolotu w Indonezji. Jutro wystartują poszukiwania

Kontakt radiowy z maszyną utracono po tym, gdy obniżyła wysokość lotu do dwóch tysięcy metrów.

Podziel się
Dodaj komentarz
(PAP/EPA)
Bliscy pasażerów samolotu Suchoj Superjet 100

Rosyjski samolot pasażerski Suchoj Superjet 100 z ponad 40 osobami na pokładzie zaginął w trakcie pokazowego lotu nad zachodnią częścią indonezyjskiej wyspy Jawa.

Według służb ratowniczych kontakt radiowy z maszyną utracono po tym, gdy obniżyła ona wysokość lotu do 2 tys. metrów. Lokalna telewizja podała, iż jutro rano zostaną podjęte prace poszukiwawcze.

Jak informują źródła rosyjskie, w samolocie było 8 obywateli Rosji i 36 obcokrajowców. Maszyna realizowała podróż promocyjną po Azji Południowo-Wschodniej. Przed zaginięciem odbyła pomyślnie dwa loty pokazowe ze stolicy Indonezji Dżakarty.

Dwusilnikowy odrzutowiec komunikacji regionalnej Suchoj Superjet 100 wzniósł się po raz pierwszy w powietrze w 2008 roku. Do tej pory użytkownikom przekazano 8 egzemplarzy seryjnych, 7 z nich otrzymał Aerofłot. Portfel niezrealizowanych dotąd zamówień opiewa na 232 sztuk, w tym 30 dla indonezyjskich linii Kartika.

Napędzające Superjeta 100 silniki powstały w kooperacji rosyjskiej firmy Saturn z francuskim koncernem Snecma.

Czytaj więcej w Money.pl
Ludzie w popłochu gromadzili się na ulicach Silne wstrząsy dotknęły rejon Sumatry oraz indonezyjską Papuę Zachodnią.
Kolejna katastrofa kolejowa. Zginęło 11 osób Pociąg uderzył w stojący na przejeździe kolejowym mikrobus. Pośród ofiar jest pięcioro dzieci.
Wysyłał bomby pocztą. Mówił, że mu wolno Islamista wysyłał ładunki wybuchowe w paczkach z książkami. Mówił, że ma pozwolenie, żeby zabijać niewiernych, którzy nie kroczą prawdziwą drogą islamu.
Tagi: katastrofa samolotu, indonezja, wiadmomości, wiadomości, gospodarka
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz