Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
bomba
19.02.2012 19:59

Zamach bombowy w tym kraju to niemal codzienność

Na razie jeszcze w tym kraju nie widać oznak rewolucji, ale takie sytuacje zdarzają się coraz częściej.

Podziel się
Dodaj komentarz
(ASSOCIATED PRESS/FOTOLINK/East News)

Co najmniej cztery osoby zginęły, a 10 zostało rannych w zamachu bombowym, do którego doszło w pobliżu miejscowości Issers, około 60 kilometrów na wschód od Algieru.

Jak poinformował algierski dziennik _ El Watan _, bomba eksplodowała obok autobusu, który właśnie opuścił Issers. Celem zamachu był prawdopodobnie wojskowy konwój, jadący tą samą drogą.

Algieria od lat jest sceną częstych krwawych zamachów, które - jak się uważa - są dla radykalnych ugrupowań islamskich środkiem destabilizowania kraju. Wśród tych ugrupowań pierwsze miejsce zajmuje Al-Kaida Islamskiego Maghrebu.

Silne napięcia polityczne i społeczne osłabiają pozycję urzędującego od 1999 roku prezydenta Abdelaziza Butefliki. Jednak w przeciwieństwie do innych krajów regionu, w Algierii nie uformował się dotąd zorganizowany na szerszą skalę ruch obywatelskiego protestu.

Więcej o zamachach terrorystycznych czytaj w Money.pl
To był krwawy zamach. Znamy sprawców Al-Kaida Islamskiego Maghrebu przyznała się do przeprowadzenia w piątek podwójnego zamachu na prestiżową akademię wojskową w Algierii.
Wiedzą, kto dokonał zamachu. To Al-Kaida? Władze Nigerii poinformowały w środę, że piątkowy zamach na budynek ONZ w Abudży, w którym zginęły 23 osoby, przygotował członek lokalnej sekty islamistycznej powiązany z Al-Kaidą. Jest obecnie poszukiwany.
Al-Kaida ma bombę atomową w Europie? Wskazują na to zeznania islamskich terrorystów pozostających w amerykańskiej niewoli, ujawnione przez Wikileaks.
Tagi: bomba, wiadomości, wiadmomości, gospodarka
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz