Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Zamach koło konsulatu USA, ranni dwaj Amerykanie

0
Podziel się

Dwaj Amerykanie pracujący w konsulacie USA w Peszawarze,
w północno-zachodnim Pakistanie, zostali ranni w zamachu samobójczym.

Zamach koło konsulatu USA, ranni dwaj Amerykanie
(PAP/EPA)
bDIdLFPF

Dwaj Amerykanie pracujący w konsulacie USA w Peszawarze, w północno-zachodnim Pakistanie, zostali ranni w poniedziałek w zamachu samobójczym - poinformowała w komunikacie ambasada USA w Islamabadzie. Rany odnieśli też dwaj pakistańscy pracownicy placówki.

Ambasada zaprzeczyła doniesieniom lokalnego pakistańskiego resortu informacji o tym, że w zamachu zginęli dwaj Amerykanie. - _ Możemy potwierdzić, że pojazd należący do konsulatu USA w Peszawarze był celem domniemanego ataku terrorystycznego _ - głosi komunikat. Ambasada nie wyjaśniła, czy zamach spowodował jakiekolwiek ofiary śmiertelne.

Wcześniej różne źródła podały, powołując się na policję pakistańską, że w ataku zginęło od dwóch do pięciu osób, a co najmniej 19 zostało rannych.

bDIdLFPH

Już po komunikacie ambasady USA Mian Iftikhar Hussain, minister informacji prowincji Chajber Pachtunchwa, podtrzymał swą wcześniejszą wersję o śmierci dwóch Amerykanów w zamachu.

Według pakistańskich służb bezpieczeństwa samochód wyładowany materiałami wybuchowymi uderzył w auto wyjeżdżające z konsulatu Stanów Zjednoczonych. Atak nastąpił w rejonie, gdzie oprócz amerykańskiej placówki znajdują się biura UNHCR, oenzetowskiej agencji ds. uchodźców, a także biura organizacji pozarządowych. Policja pakistańska oceniła, że w zamachu użyto 110 kg materiałów wybuchowych.

Peszawar leży w pobliżu niespokojnego pogranicza z Afganistanem. W tym regionie aktywni są bojownicy talibów i Al-Kaidy, i w ostatnich latach w mieście często dochodziło do zamachów. Amerykanie rzadko byli ich celem z powodu stosowanych przez nich nadzwyczajnych środków bezpieczeństwa.

Czytaj więcej w Money.pl
Amerykanie bezlitośni, znów zabijają Do ataku amerykańskiego samolotu doszło w Północnym Waziristanie - prowincji uważanej za bastion talibów i powstańców bliskich Al-Kaidzie.
USA już wiedzą. Wkrótce ruszy ofensywa Pakistańska armia szykuje się do rozpoczęcia wkrótce operacji bojowych na terenach plemiennych w pobliżu granicy z Afganistanem.
Dymisja amerykańskiego "Lawrenca z Arabii" Trzech ambasadorów USA w regionach kluczowych dla międzynarodowego bezpieczeństwa złożyło latem dymisje.
bDIdLFQi
wiadomości
wiadmomości
Źródło:
KOMENTARZE
(0)