Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
kościół we włoszech
14.02.2012 07:17

Zamach na papieża. Watykan odnosi się do pogłosek

Coraz częściej Watykan bombardowany jest pytaniami o wewnętrzne konflikty, które mogą doprowadzić do obalenia papieża.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Eustaquio Santimano/CC/Flickr)

*Watykan po raz kolejny odniósł się do plotek na temat zamachu na papieża i domniemanych wewnętrznych walkach na szczytach władzy Kościoła. *

Wczoraj ubolewanie z powodu pojawienia się takich informacji wyrazili niemiecki kardynał Walter Kasper i włoski publicysta katolicki Vittorio Messori. O sprawie mówił rzecznik Watykanu.

Ksiądz Federico Lombardi dyrektor biura prasowego Stolicy Apostolskiej zachęcił wszystkich do zachowania spokoju i zimnej krwi, a także do używania rozumu. W ten sposób odniósł się on już po raz drugi, do prasowych doniesień na temat skandali za spiżową bramą, pogłosek o walce o wpływy, korupcji, intrygach, a nawet o spisku na życie Benedykta XVI, który wcześniej już włoski jezuita odkreślił mianem bredni.

- _ Kto mówi o walkach podjazdowych daje wyraz swojego moralnego prostactwa _ - powiedział rzecznik. - _ Osoby na których spoczywa odpowiedzialność w Kościele, zajmują się poważnymi problemami ludzkości na dziś i na jutro _ - dodał Lombardi.

Więcej o sytuacji w Watykanie czytaj w Money.pl
Spisek na życie papieża. Brednie czy prawda? Włoskie media spekulują o tajemniczej notatce po niemiecku, według której za 12 miesięcy...
Mocne słowa papieża o ofiarach pedofilii Benedykt XVI: _ Uleczenie ofiar nadużyć, musi być priorytetową troską Kościoła i iść w parze z jego odnową _.
Afera w Watykanie? "Żadnej korupcji nie było" Obecny nuncjusz apostolski w USA arcybiskup Carlo Maria Vigano zarzucił Gubernatoratowi Państwa Watykańskiego korupcję i inne nieprawidłowości.
Tagi: kościół we włoszech, watykan, wiadomości, wiadmomości, gospodarka
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz