Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
zamach w burgas
01.08.2012 13:24

Zamach w Burgas. Opublikowali rysopis domniemanego zamachowca

Rysopis około 25-letniego młodego człowieka o typowych europejskich rysach, jasnych oczach i ciemnych włosach pojawił się już w mediach elektronicznych.

Podziel się
Dodaj komentarz
(AP/Fotolink/East News)

Bułgarskie MSW opublikowało dziś rysopis domniemanego zamachowca z Burgas. W ataku na tamtejsze lotnisko dwa tygodnie temu zginęło pięciu izraelskich turystów oraz bułgarski kierowca, a ponad 30 osób zostało rannych.

Na zdj. ranni w wyniku wybuchu

Rysopis około 25-letniego młodego człowieka o typowych europejskich rysach, jasnych oczach i ciemnych włosach natychmiast pojawił się w mediach elektronicznych.

Według izraelskich władz za atakiem stoi szyickie ugrupowanie z Libanu, Hezbollah. Byli pracownicy służb wywiadu wskazują z kolei w wypowiedziach dla mediów, że sposób dokonania zamachu przypomina styl Al-Kaidy. Władze bułgarskie wstrzymują się z wysuwaniem konkretnych zarzutów, podkreślając, że należy zaczekać na zakończenie dochodzenia.

Na lotniskach, dworcach autobusowych i kolejowych oraz w portach w całym kraju obowiązują zaostrzone środki bezpieczeństwa.

Był to pierwszy zamach terrorystyczny w Bułgarii od ponad 25 lat.

Czytaj więcej w Money.pl
Samobójca z Burgas nie był w Guantanamo Według ministra nie jest wykluczone, że zamachowiec miał wspólnika. Podkreślił, że sprawca nie był obywatelem bułgarskim.
Zamach w Bułgarii. Donald Tusk zareagował Polski premier złożył dziś kondolencje premierowi Izraela Benjaminowi Netanjahu w związku z zamachem w Burgas.
Kto stoi za zamachem w Burgas? Są oskarżenia Premier Izraela Benjamin Netanjahu oskarżył libański Hezbollah o to, że stoi za zamachem bombowym przeprowadzonym dzień wcześniej w bułgarskim mieście Burgas na autobus z izraelskimi turystami.
Tagi: zamach w burgas, burgas, wiadomości, wiadmomości, gospodarka
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz