Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Zamach w Iraku, co najmniej 6 zabitych

0
Podziel się

Eksplodowały trzy bomby, ataki były wymierzone w policjantów i kurdyjskie władze.

Zamach w Iraku, co najmniej 6 zabitych
(Airman 1st Class Christopher Hubenthal/army.mil)
bDzGthQR

Co najmniej sześciu ludzi, w tym dwóch policjantów, zginęło a 35 innych osób zostało rannych w eksplozji trzech samochodów-pułapek w Kirkuku, na północy Iraku, poinformowała miejscowa policja.

Według tego źródła pierwsza eksplozja była wymierzona w wysokiej rangi funkcjonariusza irackiej policji, a druga w patrol policyjny. Trzecia bomba eksplodowała przed budynkiem, z którego korzystają kurdyjskie władze.

_ - Trzy samochody eksplodowały szybko jeden po drugim. Ogłosiliśmy stan alarmu i obawiamy się, że może dojść do kolejnych wybuchów samochodów-pułapek _ - powiedział anonimowo przedstawiciel sił bezpieczeństwa.

bDzGthQT

Nieco wcześniej w dwóch mniejszych eksplozjach w Bagdadzie rannych zostało w środę sześć osób. W pierwszym wybuchu przed meczetem al-Ansar w szyickiej dzielnicy Miasto Sadra, ranne zostały cztery osoby. Kilka minut później na pobliskiej autostradzie wybuchł kolejny ładunek, raniąc dwóch ludzi. W obu przypadkach celem zamachów były policyjne patrole.

Poziom przemocy w Iraku spadł znacząco od czasu konfliktu wyznaniowego z lat 2006-2007, jednak wciąż często dochodzi tam do zamachów. W styczniu w atakach bombowych, które wyglądają na dzieło sunnickich rebeliantów, zginęło blisko 200 ludzi a setki zostało rannych.

Czytaj w Money.pl
[ ( http://static1.money.pl/i/h/47/t129583.jpg ) ] (http://news.money.pl/artykul/kolejny;krwawy;zamach;w;iraku;50;zabitych,237,0,757229.html) Kolejny krwawy zamach w Iraku. 50 zabitych W dwóch zamachach z użyciem samochodów-pułapek zginęły także kobiety i dzieci.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/66/t80962.jpg ) ] (http://news.money.pl/artykul/atak;bombowy;na;iracki;bank;centralny,43,0,632107.html) Atak bombowy na iracki bank centralny Zginęło co najmniej 26 osób - podaje irackie ministerstwo spraw wewnętrznych.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/124/t96380.jpg ) ] (http://news.money.pl/artykul/krwawe;zamachy;w;iraku;ponad;sto;ofiar,63,0,618815.html) Krwawe zamachy w Iraku, ponad sto ofiar Co najmniej 102 osoby zginęły, a ponad 300 zostało rannych w fali zamachów.
bDzGthRu
Źródło:
KOMENTARZE
(0)