Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
terroryzm w pakistanie
31.08.2011 10:35

Zamach w Pakistanie. To talibowie?

Atak miał miejsce w dzielnicy szyickiej, gdy setki wiernych wracały z meczetów po porannych modlitwach.

Podziel się
Dodaj komentarz
(isafmedia/CC/Flickr)

Dziesięć osób zginęło w wybuchu bomby w pobliżu placu zabaw dla dzieci w Kwecie, na południowym zachodzie Pakistanu. Wśród ofiar jest kobieta i dziecko. Zamach nastąpił w pierwszym dniu święta Eid al-Fitr kończącego ramadan, muzułmański miesiąc postu.

W eksplozji obrażenia odniosło też 13 osób, uszkodzonych zostało 10 samochodów oraz kilka pobliskich budynków - powiedział przedstawiciel policji. Według niego bomba najprawdopodobniej była umieszczona w samochodzie.

Zamach miał miejsce w dzielnicy szyickiej, gdy setki wiernych wracały z meczetów po porannych modlitwach w dniu rozpoczęcia trzydniowego święta Eid al-Fitr. W innych częściach świata muzułmańskiego obchody rozpoczęły się już wczoraj.

Dotychczas nikt nie przyznał się do ataku. W autonomicznym regionie Beludżystanu, którego stolicą jest Kweta, działają talibowie, a także separatyści buntujący się przeciwko rządowi w Islamabadzie. W Kwecie dość często dochodzi do ataków na szyicką mniejszość.

Czytaj więcej o zamachach w Pakistanie w Money.pl
[ ( http://static1.money.pl/i/h/0/t134400.jpg ) ] (http://news.money.pl/artykul/pakistan;zamach;na;cmentarzu;34;zabitych,147,0,790931.html) Pakistan: Zamach na cmentarzu, 34 zabitych Był to atak samobójczy. Zamachowcowi udało się dostać na cmentarz wraz z procesją żałobników.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/13/t141837.jpg ) ] (http://www.money.pl/gospodarka/wiadomosci/artykul/masakra;w;pakistanskim;sklepie;talibowie;nie;przyznaja;sie,196,0,849604.html) Masakra w pakistańskim sklepie. Talibowie nie przyznają się W supermarkecie w Peszawarze eksplodowały dwie bomby. 70 osób nie żyje, jest wielu rannych.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/139/t138123.jpg ) ] (http://news.money.pl/artykul/zamach;w;pakistanie;odwet;al-kaidy,72,0,822088.html) Zamach w Pakistanie Kobieta i troje dzieci zginęło w następstwie wybuchu bomby w pobliżu meczetu.
Tagi: terroryzm w pakistanie, pakistan, wiadmomości, wiadomości, gospodarka
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz