Notowania

al-kaida
27.12.2011 09:07

Zamachy w Iraku. To Al-Kaida

Do serii ataków bombowych doszło w czwartek rano. Zginęło co najmniej 60 osób.

Podziel się
Dodaj komentarz
(The U.S. Army/CC/Flickr)

Al-Kaida przyznała się do przeprowadzenia serii zamachów bombowych w Bagdadzie, w których w ubiegłym tygodniu zginęło co najmniej 60 osób, a około 200 zostało rannych - poinformował serwis SITE, monitorujący strony internetowe islamistów.

Ataki miały być sygnałem wsparcia dla sunnitów, którzy zostali uwięzieni oraz pamięci o tych, którzy zostali straceni - oznajmiło Państwo Islamskie w Iraku, związane z Al-Kaidą, w komunikacie opublikowanym w internecie. Komunikat podaje szczegóły jednego z zamachów, przeprowadzonego w dzielnicy Karrada.

Do serii ataków bombowych doszło w czwartek rano. Eksplozje ładunków ukrytych w pojazdach oraz bomb przydrożnych nastąpiły w kilku dzielnicach Bagdadu, z których część jest zamieszkana przez szyitów. Władze oceniły, że seria co najmniej 11 eksplozji była skoordynowanym atakiem.

W dzielnicy Karrada w pobliżu budynku rządowego wybuchła karetka pogotowia prowadzona przez zamachowca samobójcę. Zginęło co najmniej 18 osób. Zamachy nastąpiły w niespełna tydzień po opuszczeniu Iraku przez ostatnich żołnierzy amerykańskich po blisko dziewięciu latach od rozpoczęcia wojny w tym kraju.

Czytaj więcej na temat Al-Kaidy w Money.pl
[ ( http://static1.money.pl/i/h/234/t141802.jpg ) ] (http://www.money.pl/gospodarka/wiadomosci/artykul/zabili;szefa;al-kaidy;w;afryce;wschodniej,17,0,849425.html) Zabili szefa Al-Kaidy w Afryce Wschodniej Fazul Abdullah Mohamed został zastrzelony w trakcie kontroli drogowej.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/67/t85571.jpg ) ] (http://news.money.pl/artykul/kolejne;krwawe;zamachy;w;iraku;sa;ofiary,75,0,834123.html) Kolejne krwawe zamachy w Iraku. Są ofiary Co najmniej 16 osób zginęło, a 72 zostały ranne w serii zamachów w Bagdadzie i jego okolicach.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/4/t113668.jpg ) ] (http://news.money.pl/artykul/zamach;w;iraku;tydzien;po;wyjsciu;amerykanow,120,0,995192.html) Krwawy zamach w Iraku. Największy od... Kilkanaście osób zginęło, a kilkadziesiąt zostało rannych w serii ataków bombowych, do których doszło rano w Bagdadzie.
Tagi: al-kaida, bagdad, wiadomości, wiadmomości, gospodarka
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz