Notowania

pakistan
26.07.2012 11:00

Zamachy w Pakistanie. Kolejne siedem ofiar

Wybuch na targowisku w miejscowości Salarzai uszkodził wiele samochodów i sklepów. Nikt nie przyznał się do zamachu.

Podziel się
Dodaj komentarz
(AP/FOTOLINK/East News)

*Co najmniej siedem osób zginęło, a nie mniej niż 10 zostało rannych dzisiaj w następstwie zamachu bombowego na zatłoczonym targu w północno-zachodnim Pakistanie w pobliżu granicy z Afganistanem - poinformowali przedstawiciele władz. *

Wybuch na targowisku w miejscowości Salarzai na terytorium plemiennym Bajaur uszkodził wiele samochodów i sklepów. W regionie, gdzie doszło do zamachu, siły rządowe Pakistanu prowadzą walkę z talibami.

Do zamachu dotychczas nikt się nie przyznał, lecz talibowie, których bastionem jest rejon Bajaur, przeprowadzili wiele ataków na ludzi z plemienia Salarzai za to, że tworzą grupy wspierające siły rządowe.

Bajaur jest jednym z siedmiu okręgów terytoriów plemiennych Pakistanu, graniczących z Afganistanem. Tereny te stanowią bastion pakistańskich talibów i sprzymierzonej z nimi Al-Kaidy i zaplecze talibów afgańskich.

Czytaj więcej w Money.pl
Szesnastu zabitych w stolicy. Był wybuch _ Na ulicy porozrzucane są zakrwawione buty i berety. To był atak samobójczy. _
Samobójczy zamach. Nie żyje minister obrony Do zamachu doszło w czasie, gdy w kilku dzielnicach stolicy toczą się walki między wojskami rządowymi a Wolną Armią Syryjską.
Talibowie opanowali posterunek. Są zabici Talibscy bojownicy wzięli kilku zakładników i prawdopodobnie zabili co najmniej jednego funkcjonariusza.
Tagi: pakistan, wiadomości, wiadmomości, gospodarka
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz