Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Zamieszki w Egipcie. Będą kolejne protesty?

0
Podziel się

Do protestów wzywają stronnicy odsuniętego od władzy islamistycznego prezydenta Egiptu Mohammeda Mursiego. Miałoby do nich dojść pod koniec tygodnia.

Zamieszki w Egipcie. Będą kolejne protesty?
(PAP/EPA)
bEgAgIHV

Stronnicy odsuniętego od władzy islamistycznego prezydenta Egiptu Mohammeda Mursiego zaapelowali do Egipcjan, by zorganizowali protesty przeciwko przejęciu władzy przez wojsko, które obaliło Mursiego.

Protesty mają się odbyć w piątek pod hasłem _ Piątek Męczenników _.

Ugrupowanie, które nazywa siebie Narodową Koalicją Wspierania Prawomocności Władzy i które domaga się powrotu Mursiego, zadeklarowało niezłomną wolę przezwyciężenia następstw wojskowego zamachu stanu.

bEgAgIHX

Po brutalnej likwidacji przez siły bezpieczeństwa w ubiegłym tygodniu obozowisk zwolenników obalonego Mursiego, przez Egipt przetoczyła się fala zamieszek, w których według oficjalnych danych zginęło 800-900 osób, a około 4 tys. zostało rannych.

Policja aresztowała około tysiąca sympatyków i członków Bractwa Muzułmańskiego. W kraju wprowadzono stan wyjątkowy, w niektórych regionach godzinę policyjną.

Czytaj więcej w Money.pl
MSZ ostrzega: nie jedźcie do Egiptu Na ulicach egipskich miast polała się krew. Ministerstwo podwyższyło stopień zagrożenia, a biura podróży zaczęły odwoływać wyjazdy.
Ponowne starcia w Egipcie. Kolejne ofiary Kilkadziesiąt tysięcy zwolenników obalonego prezydenta Egiptu Mohammeda Mursiego wyruszyło w piątek z północno-wschodniej części Kairu do centrum miasta, domagając się "końca rządów armii". Lokalne media donoszą o pierwszych starciach i ofiarach śmiertelnych.
MSZ odradza podróże nad Morze Czerwone Alert obowiązuje w dalszym ciągu dla północnej części półwyspu Synaj oraz obszarów przy granicy z Izraelem
bEgAgIIy
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)