Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
zamieszki we francji
22.07.2013 07:20

Zamieszki we Francji. Policja obrzucona petardami

Kilkudziesięciu młodych ludzi zgromadziło się pod komisariatem w Trappes i obrzucało stróży prawa petardami. Władze rozmieściły oddziały prewencji, w odwodach stało 20 furgonów policyjnych i oddział uzbrojony w gaz łzawiący.

Podziel się
Dodaj komentarz
(PAP/EPA)

Francuska policja pozostawała w pełnej gotowości w nocy z powodu zamieszek, które zakłóciły spokój mieszkańców okolic Paryża przez dwie noce z rzędu.

Już wieczorem kilkudziesięciu młodych ludzi zgromadziło się pod komisariatem w Trappes (około 30 km na zachód od stolicy Francji), i obrzucało stróży prawa petardami. Władze rozmieściły oddziały prewencji, w odwodach stało 20 furgonów policyjnych i oddział uzbrojony w gaz łzawiący.

_ Atmosfera jest napięta, koledzy są w pełnej gotowości _ - oświadczyła cytowana przez AFP rzeczniczka policji, Maryline Bereaud. _ Obawiamy się reakcji w sąsiednich miejscowościach _ - dodała.

AFP powołując się na źródła policyjne podała jednak, że do godziny 0.30 nie doszło do żadnych nowych incydentów.

Poprzedniej nocy ok. 250 ludzi starło się w Trappes z policją. W wyniku walk 14-letni chłopiec został poważnie ranny w oko, a kilka osób doznało lżejszych obrażeń. Do aktów przemocy doszło też w mieście Elancourt; tam policjanci zostali obrzuceni m.in. koktajlami Mołotowa.

Wczoraj cztery osoby stanęły przed sądem w Wersalu za stosowanie przemocy i znieważanie policji, a także rzucanie różnymi pociskami w stróżów prawa.

Przyczyną zamieszek było czwartkowe zatrzymanie mężczyzny, który zaatakował policjanta i próbował go dusić, gdy ten chciał skontrolować jego żonę zakrywającą twarz nikabem - poinformowała prokuratura. Mężczyzna - Francuz, który przeszedł na islam - został na krótko zatrzymany, a następnie zwolniony i umieszczony pod dozorem sądowym.

Czytaj więcej w Money.pl
Zamieszki w Paryżu. Zatrzymano setki osób Do gwałtownych starć przeciwników małżeństw homoseksualnych z policją doszło na placu Inwalidów, w centrum Paryża.
Powtórka z Londynu? Tym razem Paryż Żołnierz patrolujący dzielnicę biznesową w zachodniej części Paryża został ugodzony nożem w szyję. Napastnik był _ ubrany w stylu arabskim _.
Druga noc zamieszek na przedmieściach Protesty mają związek z egzekwowaniem we Francji zakazu zakrywania twarzy, m.in. muzułmańskimi zasłonami.
Tagi: zamieszki we francji, paryż, wiadomości, wiadmomości, gospodarka
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz