Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Zamordowano ministra Południowego Sudanu

0
Podziel się

Minister ds. rozwoju obszarów wiejskich i współpracy Jimmy Lemi Milla został zastrzelony.

Zamordowano ministra Południowego Sudanu
(PAP/EPA)
bDJazSvF

Południowosudański minister został zastrzelony w Dżubie, poinformował rzecznik armii. Do zabójstwa doszło dwa dni po ogłoszeniu oficjalnych wyników styczniowego referendum w sprawie niepodległości południa Sudanu.

Minister ds. rozwoju obszarów wiejskich i współpracy Jimmy Lemi Milla został zamordowany w siedzibie ministerstwa. Sprawcą był pracujący tam kierowca, który zabił także ochroniarza ministra, a następnie popełnił samobójstwo, powiedział rzecznik południowosudańskiego wojska Philip Aguer. Motyw zabójstw nie jest znany.

Południowy Sudan ze stolicą w Dżubie posiada autonomię polityczną. Na podstawie ustaleń pokojowych z 2005 roku, podpisanych przez rząd Sudanu w Chartumie i rządzący na południu kraju Ruch Wyzwolenia Sudańczyków (SPLM), w styczniu wśród mieszkańców południa przeprowadzono referendum niepodległościowe.

bDJazSvH

Jak poinformowała w poniedziałek państwowa komisja wyborcza, za oderwaniem się południa od północy opowiedziało 98,83 procent głosujących. W lipcu południe Sudanu ma stać się niepodległym państwem.

Czytaj w Money.pl
[ ( http://static1.money.pl/i/h/70/t131142.jpg ) ] (http://news.money.pl/artykul/jest;nowe;panstwo;prawie;wszyscy;byli;za,58,0,767546.html) Jest nowe państwo. Prawie wszyscy byli za Za niepodległością południowego Sudanu opowiedziało się 98,83 proc. głosujących.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/161/t47521.jpg ) ] (http://news.money.pl/artykul/po;tunezji;i;egipcie;walki;w;sudanie,221,0,762845.html) Po Tunezji i Egipcie walki w Sudanie Ulicami stolicy przeszły antyrządowe demonstracje; protestowały tysiące studentów.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/49/t128817.jpg ) ] (http://news.money.pl/artykul/bedzie;nowe;panstwo;wyniki;14;lutego,96,0,754272.html) Będzie nowe państwo? Wyniki 14 lutego Referendum w sprawie niepodległości południowego Sudanu zakończone.
bDJazSwi
wiadmomości
wiadomości
Źródło:
KOMENTARZE
(0)