Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Zaostrzenie kursu PiS: strategia, czy trauma?

0
Podziel się

Politycy nie są zgodni w ocenie celów działania Jarosława Kaczyńskiego.

Zaostrzenie kursu PiS: strategia, czy trauma?
(PAP/Leszek Szymański)
bEiDDWlN

Politycy nie są zgodni w ocenie celów działania Jarosława Kaczyńskiego. Jedni uważają, że mimo drastycznego zaostrzenia kursu prezes PiS wcale nie zrezygnował z powrotu do władzy, tylko odłożył to do następnych wyborów.

Inni są zdania, że nawet jeśli ma taki racjonalny cel, to dąży do niego nieracjonalną drogą. Są też tacy, którzy bardziej lub mniej oględnie mówią, że prezes PiS powinien na dobre odpocząć od polityki bo zbyt wiele ostatnio przeżył.

Marek Borowski, były marszałek Sejmu, obecnie poseł Socjaldemokracji Polskiej uważa, że Kaczyński nie jest już zdolny do dialogu politycznego i współpracy - więc z rządzeniem może się pożegnać.

bEiDDWlP

_ - Prezes PiS nie ukrywa, że jego misją jest wyeliminowanie z życia politycznego premiera, prezydenta i innych osób, które obciąża moralną odpowiedzialnością za katastrofę _ - zwraca uwagę Marek Borowski. Zdaniem Borowskiego Kaczyński nie jest już w stanie realizować celów politycznych, bo zbyt przysłania mu je trauma po śmierci brata.

POSŁUCHAJ MARKA BOROWSKIEGO:

Senator Platformy Obywatelskiej Mariusz Witczak uważa, że Jarosław Kaczyński źle się czuje w porządku demokratycznym dlatego kiedyś palił kukły, a dzisiaj podważa werdykty wyborców. _ - Betonuje się, radykalizuje PiS, pozbywa się lub marginalizuje miękkich polityków _ - wylicza Mariusz Witczak. Zdaniem senatora PO jest to koncepcja zła i agresywna, ale całkowicie racjonalna. _ - Kaczyński jest zimnym, bezwzględnym politykiem _ - dodaje Witczak.

POSŁUCHAJ MARIUSZA WITCZAKA:

Zdaniem posła Lewicy Bartosza Arłukowicza Jarosław Kaczyński zrezygnował z dążenia do władzy i partia nie jest mu już potrzebna do tego by wygrywać wybory. _ - Kaczyński chce stworzyć partię na wzór komisji śledczej. Ma ona wyjaśniać sprawy, które go niepokoją. Prezes PiS nie mówi już w ogóle o tym, co będzie, tylko o tym, co było _ - twierdzi Arłukowicz.

bEiDDWlV

Całkiem inaczej widzą sytuację i przyszłość partii posłowie PiS wierni Jarosławowi Kaczyńskiemu oraz ich wyborcy. Zdaniem posła Zbigniewa Kozaka władze partii właściwie oceniły ostatnią kampanię wyborczą i słusznie wytyczyły nowy kierunek.
Poseł Kozak podkreśla, że przyszedł do PiS dla Jarosława Kaczyńskiego i popiera jego silne przywództwo. _ - Jest wódz, on rządzi, my musimy swoje robić _ - deklaruje Kozak.

POSŁUCHAJ ZBIGNIEWA KOZAKA:

Inna posłanka PiS, Marzena Wróbel uważa, że skupienie na wyjaśnieniu katastrofy smoleńskiej wcale nie doprowadzi do marginalizacji PiS. Posłanka przekonuje, że Jarosławowi Kaczyńskiemu tak jak całemu społeczeństwu najbardziej zależy na prawdzie. _ - To kwestia bezpieczeństwa każdego z nas _ - podkreśla Marzena Wróbel:

Posłowie PiS uważają, że jeśli partia chce zrealizować swoje cele, przetrwać rządy Platformy i dojść do władzy to musi różnić się i od PO i od Lewicy. Tym bardziej, że łagodna linia skończyła się ostatnio fiaskiem. Zdaniem posłów Prawa i Spawiedliwości najlepszym sprawdzianem nowej koncepcji będą już najbliższe wybory samorządowe.

bEiDDWlW
Czytaj w Money.pl
[ ( http://static1.money.pl/i/h/44/t95532.jpg ) ] (http://news.money.pl/artykul/kaczynski;tusk;komorowski;sikorski;musza;odejsc,207,0,673999.html) Kaczyński: Tusk, Komorowski, Sikorski muszą odejść Zdaniem prezesa PiS-u jest to związane z odpowiedzialnością za katastrofę smoleńską._ -To przekracza granice rozumu _ - komentuje Stefan Niesiołowski. _ -To sianie nienawiści _ - mówi Kalinowski.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/51/t95539.jpg ) ] (http://news.money.pl/artykul/mocne;slowa;prezesa;pis;oni;musza;zejsc;ze;sceny,94,0,673886.html) Mocne słowa prezesa PiS: Oni muszą zejść ze sceny Jarosław Kaczyński podkreślił, że rząd wciąż próbuje walczyć z prezydentem, nawet jeśli on nie żyje. Na spotkaniu przedstawiono też memoriał ws. katastrofy smoleńskiej.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/145/t110481.jpg ) ] (http://news.money.pl/artykul/przepychanki;pod;krzyzem;-;poslowie;pis;zlozyli;kwiaty,199,0,673479.html) Przepychanki pod krzyżem - posłowie PiS złożyli kwiaty _ Tu jest Polska! Jarek, Jarek! _ - skandowali ludzie zebrani na Krakowskim Przedmieściu.
bEiDDWmq
KOMENTARZE
(0)