Notowania

wojna w libii
21.10.2011 06:30

Zaskakująca reakcja na śmierć Kaddafiego. Wyrzucą libijskich imigrantów?

Domaga się tego Umberto Bossi, przywódca współrządzącej we Włoszech Ligi Północnej.

Podziel się
Dodaj komentarz
(PAP/EPA)

Przywódca współrządzącej we Włoszech Ligi Północnej Umberto Bossi (na zdj.) wyraził opinię, że po śmierci Muammara Kaddafiego imigranci, którzy przybyli z Libii do Italii, powinni zostać odesłani do swego kraju.

_ - Teraz trzeba odesłać nielegalnych libijskich imigrantów do domu _ - oświadczył Bossi, proszony o komentarz do wydarzeń w Libii.

Od początku roku na włoską wyspę Lampedusa przypłynęło ponad 50 tysięcy imigrantów z Afryki, głównie z Tunezji, ale także z Libii. Przybyli stamtąd nie tylko obywatele tego kraju, lecz również innych państw afrykańskich.

Bossi nie jest jedynym włoskim politykiem, którego reakcja na śmierć Kaddafiego wyróżnia się na tle ogółu komentarzy. Podczas gdy Angela Merkel czy David Cameron pogratulowali Libijczykom zmiany i wyrazili nadzieje na gruntowną przebudowę ustroju Libii, to Silvio Berlusconi wyraził się bardzo oszczędnie w słowach.

Premier Włoch Silvio Berlusconi, komentując wiadomość o schwytaniu przywódcy Libii Muammara Kaddafiego, posłużył się łacińską maksymą: _ sic transit gloria mundi , czyli _ tak przemija chwała świata _. _

_ - Teraz wojna się skończyła _- dodał szef włoskiego rządu. Premier Berlusconi był przez lata najbliższym na Zachodzie sojusznikiem libijskiego przywódcy, którego nazywał _ przyjacielem liderem _.

Kaddafi zginął po tym, gdy w otoczeniu kilkudziesięciu wiernych mu ochroniarzy oraz w towarzystwie dowódcy jego nieistniejącej już armii Abu Bakra Junisa Dżabra, opuścił wczoraj po porannych modłach obleganą od dwóch miesięcy przez powstańców Syrtę w kierunku zachodnim.

Jak podało NATO, około godziny 8.30 czasu w pobliżu Syrty jego lotnictwo zaatakowało pojazdy wojskowe sił wiernych dyktatorowi. Z relacji świadków wynika, że następnie zaatakowali jego siły bojownicy Narodowej Rady Libijskiej. Kaddafi został ranny w wymianie ognia i następnie zabrany przez powstańców do samochodu. Niedługo potem zmarł.

Czytaj o problemach Włoch
[ ( http://static1.money.pl/i/h/71/t113223.jpg ) ] (http://news.money.pl/artykul/berlusconi;negocjuje;powroty;imigrantow,211,0,806099.html) Berlusconi negocjuje powroty imigrantów Premier Włoch prowadził rozmowy w stolicy Tunezji na temat powrotu do tego kraju nielegalnych imigrantów, którzy napłynęli do Włoch.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/69/t113221.jpg ) ] (http://www.money.pl/gospodarka/wiadomosci/artykul/wloski;rzad;pograzyl;sie;w;chaosie;co;z;berlusconim,44,0,934956.html) To już koniec Berlusconiego? Chaos w kraju Pojutrze ma się odbyć głosowanie nad wotum zaufania dla jego rządu.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/107/t153707.jpg ) ] (http://news.money.pl/artykul/gwaltowny;protest;imigrantow;i;zamieszki;w;bari,90,0,884314.html) Za długo czekali na azyl. Pobili 30 policjantów Około trzydziestu policjantów odniosło obrażenia w rezultacie buntu imigrantów w rejonie Bari na południu Włoch.
Tagi: wojna w libii, włochy, wiadomości, wiadmomości, gospodarka
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz