Notowania

wybory 2011
04.09.2011 19:19

Zaskakujące słowa premiera do młodych

Donald Tusk pyta młodych czy mają poczucie, że te cztery lata pod rządami PO były nie do zniesienia.

Podziel się
Dodaj komentarz
(kprm.gov.pl)

Energia Polaków, innowacyjność młodych ludzi i pieniądze z Unii Europejskiej to droga polskiego powodzenia - powiedział premier Donald Tusk na Ogólnopolskiej Konwencji Programowej Stowarzyszenia _ Młodzi Demokraci _ - młodzieżówki PO.

_ - W dużej mierze od tego, kto będzie rządził przez następne cztery lata, zależy prywatne życie każdego z was, każdego osiemnasto-, dwudziesto-, trzydziestolatka. W pewnej mierze, na tyle, na ile polityka wpływa na nasze życie _ - powiedział lider PO.

Dodał, że polityka to nie jest _ abstrakcyjna zabawa w telewizji _. _ - To nie są tylko puste słowa, to jest codzienne życie, od rana do wieczora, nawet jeśli tego nie zauważamy. Nasze wybory mają swoje konsekwencje _ - zaznaczył Tusk.

Podkreślił, że jakość życia Polaków, szczególnie młodych, będzie w dużym stopniu zależała od tego, czy Polska wygra _ wielką batalię o europejskie pieniądze _. - _ Mówimy o 400 mld zł na następną tzw. perspektywę budżetową, które albo zmienią wasze życie, albo zostaną zaprzepaszczone _ - powiedział.

_ - Szczególnie teraz, w tym kryzysie widać to wyraźnie, że energia Polaków, innowacyjność, szczególnie młodych ludzi, plus pieniądze europejskie to jest ta droga polskiego powodzenia, polskiego może jeszcze nie dobrobytu, ale takiego poczucia, że już nie jest źle i może być każdego dnia coraz lepiej. To jest gra o wszystko. To jest gra o największą stawkę _ - mówił Tusk.

Zaznaczył, że codziennie widzi obok siebie lub w telewizji ludzi, którzy mogą wygrać wybory i _ mogą to zawalić, bo już raz pokazali, że mogą wszystko zawalić, także to, co nazywa się finansową szansą europejską Polaków _.

Według Tuska, to _ nie jest gra o to, czy komuś się dokuczy w czasie tych wyborów, czy odwróci się plecami od demokracji i powie a co mnie ta polityka obchodzi, mam to gdzieś. To będzie odwrócenie się plecami do własnej, osobistej szansy _.

Zwracając się do wszystkich młodych Polaków mówił: _ jeśli macie poczucie, że te cztery lata pod rządami PO były nie do zniesienia, jeśli macie poczucie, że nasi konkurenci mogą to lepiej zrobić, to idźcie i głosujcie na nich _.

_ - Ale jeśli macie poczucie, że może nie jest idealnie, ale te cztery lata ruszyły Polskę do przodu, że naprawdę zaczęło się budować, że Polska naprawdę staje się nowocześniejsza każdego dnia na naszych oczach. Jeśli nawet nie macie stuprocentowego przekonania do nas, to pomyślcie przez moment o tym, co będą znaczyły rządy Platformy przez najbliższe cztery lata, a co będą znaczyły rządy innych ekip, które do tych rządów dzisiaj startują _ - mówił przewodniczący PO.

Zaznaczył, że _ to nie jest happening, to nie jest błazenada _. - _ Wybory mają swoje konsekwencje. Słowa, idee i akt wyborczy mają swoje konsekwencje w życiu każdego z nas _ - dodał.

Najświeższe informacje o wyborach czytaj w Money.pl
[ ( http://static1.money.pl/i/h/135/t131975.jpg ) ] (http://news.money.pl/artykul/sld;ma;zrobic;to;czego;nie;zrobil;rzad,81,0,902737.html) SLD ma zrobić to czego nie zrobił rząd Napieralski: _ My dotrzymamy słowa, z konsekwencja będziemy demontować IV RP _.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/48/t90928.jpg ) ] (http://www.money.pl/gospodarka/wiadomosci/artykul/nie;wyobrazam;sobie;debaty;z;gilowska,91,0,902747.html) "Nie wyobrażam sobie debaty z Gilowską" Szef PiS zaproponował, by jego partię w debatach o gospodarce reprezentowała Zyta Gilowska.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/47/t137007.jpg ) ] (http://news.money.pl/artykul/przelom;kaczynski;chce;debatowac;z;tuskiem,64,0,902720.html) Przełom. Kaczyński chce debatować z Tuskiem Prezes PiS proponuje Platformie cykl debat na neutralnym gruncie. Warunkiem jest przedstawienie przez PO programu.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/43/t137003.jpg ) ] (http://news.money.pl/artykul/najbogatsi;polacy;po;wyborach;moga;placic;wyzsze;podatki,99,0,902499.html) Najbogatsi Polacy po wyborach mogą płacić wyższe podatki Jarosław Kaczyński zapowiada, że jeśli PiS wygra wybory, to pieniędzy nie będzie szukać w kieszeniach najbiedniejszych.
Tagi: wybory 2011, sejm, wybory, polityka, wiadomości, kraj, wiadmomości, gospodarka, najważniejsze
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz