Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Zawiedliśmy Rosję, która nie rozumie, po co nam Patrioty

0
Podziel się:

Rosjanie ostrzegają: Bateria nie służy poprawie stosunków.

Zawiedliśmy Rosję, która nie rozumie, po co nam Patrioty
(Nevada Tumbleweed/cc/flickr)
bEsmxHLV

Rozmieszczenie amerykańskich rakiet Patriot na terytorium Polski nie sprzyja umocnieniu bezpieczeństwa i rozwojowi zaufania - poinformowali agencję ITAR-TASS urzędnicy rosyjskiego MSZ.

_ - Podobna działalność militarna nie sprzyja umocnieniu naszego wspólnego bezpieczeństwa, rozwojowi stosunków zaufania i przewidywalności w tym regionie _ - podkreślili.

_ - Niejednokrotnie mówiliśmy, że nie rozumiemy logiki i kierunku współpracy USA i Polski w tej sferze - twierdzi MSZ. - Z ubolewaniem stwierdzamy, że nasze pytania do strony polskiej i amerykańskiej pozostały bez odpowiedzi, podobnie jak nasze argumenty na rzecz przeniesienia rejonu czasowej dyslokacji rakiet dalej od rosyjskiej granicy _.

bEsmxHLX

W jednostce wojskowej w Morągu odbędzie się dziś oficjalna uroczystość powitania polskich i amerykańskich żołnierzy oraz prezentacja baterii Patriot, które będą stacjonować w tym mieście. W uroczystości wezmą udział ambasador USA w Polsce Lee Feinstein i generał brygady Mark Bellini, dyrektor ds. operacji logistycznych armii USA w Europie.

W Polsce ma znajdować się - początkowo okresowo, a później na stałe - baza baterii rakiet obrony powietrznej Patriot, a w przyszłości także baza rakiet SM-3, wchodzących w skład systemu obrony balistycznej.

ZOBACZ TAKŻE:

bEsmxHMy
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)