Notowania

wojna w afganistanie
25.12.2010 09:02

Zginęli, bo szykowali atak na USA

Do obławy na niedoszłych zamachowców doszło w piątek w śródmieściu afgańskiej stolicy.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Courtesy of U.S. Army/Sgt. Richard Roman)

Siły afgańskie i Międzynarodowe Siły Wsparcia Bezpieczeństwa (ISAF) w Afganistanie zabiły w Kabulu dwóch mężczyzn po otrzymaniu informacji o tym, że ma dojść do ataku m.in. na ambasadę USA w tym mieście.

Do obławy na niedoszłych zamachowców doszło w piątek w śródmieściu afgańskiej stolicy. W mijającym tygodniu afgańskie siły bezpieczeństwa zatrzymały trzy osoby, które z polecenia pakistański talibów miały zaatakować pałac prezydencki i amerykańską placówkę dyplomatyczną w Kabulu.

_ - Po tym, jak otrzymaliśmy wiarygodną informację o groźbie zamachu na ambasadę USA, ISAF uzgodniła z afgańskimi siłami bezpieczeństwa, że podejmie działania _ we wskazanym miejscu - poinformowały ISAF. _ - Doniesienia wywiadowcze wskazywały, że (w pobliżu) placówki miały zostać zaparkowane dwa samochody wyładowane materiałami wybuchowymi _ - dodano w komunikacie.

Podczas obławy niedaleko jednego z biurowców w śródmieściu Kabulu dwóch mężczyzn zabito, dwóch zostało rannych, a 13 na krótko zatrzymano. Na miejscu policja znalazła dużą ilość broni. Nie wiadomo jednak, czy były tam również materiały wybuchowe.

Czytaj w Money.pl
[ ( http://static1.money.pl/i/h/245/t87541.jpg ) ] (http://news.money.pl/artykul/amerykanie;moga;prowadzic;wojny;maja;pieniadze,142,0,739470.html) Amerykanie mogą prowadzić wojny, mają pieniądze Kongresmeni zatwierdzili 160 mld dolarów na operacje w Iraku i Afganistanie.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/77/t99661.jpg ) ] (http://news.money.pl/artykul/wojna;w;afganistanie;skonczy;sie;w;2014;roku,217,0,706777.html) Wojna w Afganistanie skończy się w 2014 roku Ostateczne wyjście wojsk NATO z tego kraju zapowiada minister obrony USA.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/220/t83420.jpg ) ] (http://news.money.pl/artykul/wojna;w;afganistanie;dzieli;ludzi;obamy,183,0,679863.html) Wojna w Afganistanie dzieli ludzi Obamy Wiceprezydent Joe Biden spiera się z wysłannikiem rządu Richardem Holbrookiem.
Tagi: wojna w afganistanie, afganistan, wojna, usa, terroryzm, wiadomości, wiadmomości, gospodarka
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz