Notowania

wiadomości
06.02.2012 21:37

Zieliniec: Co dalej z ulicą Smołdzinowską? [ZDJĘCIA, WIDEO]

Nie taki Volkswagen straszny, jak o nim mówią - tymi słowami mieszkańcy osiedla Zieliniec mogą podsumować dzisiejsze spotkanie z władzami fabryki, na którym dyskutowano o wyłączeniu z użyteczności publicznej ulicy Smołdzinowskiej.

Podziel się
Dodaj komentarz

Zorganizowane w poniedziałkowe popołudnie w Hotelu Zieliniec spotkanie z władzami Spółki Volkswagen podobnie jak grudniowe konsultacje społeczne, cieszyło się ogromnym zainteresowaniem mieszkańców. I podobnie jak debacie w grudniu towarzyszyło mu wiele emocji i kilka ostrych potyczek słownych. Przypomnijmy, że firma Volkswagen dąży do rozbudowy swoich zakładów produkcyjnych, co wymaga zmiany planu zagospodarowania przestrzennego. Zostało to już pozytywnie zaopiniowane przez odpowiednie organy. Jednak aby móc wcielić te zmiany w życie konieczne jest włączenie ulicy Smołdzinowskiej w teren fabryki, a co za tym idzie – wyłączenie jej z użyteczności publicznej. Jest to o tyle kłopotliwe, gdyż ulica ta jest praktycznie jedyną przystosowaną do transportu samochodowego drogą, która łączy osiedle Zieliniec z pozostałymi częściami miasta. - Na chwilę obecną, nie ma zgody na zamknięcie ulicy Smołdzinowskiej. Nastąpi to dopiero wtedy, gdy wybierzemy i zatwierdzimy rozwiązanie alternatywne. Dlatego spotkaliśmy się
tutaj, aby przedstawić państwu dwa, jak dla nas najlepsze rozwiązania komunikacyjne– mówił Szymon Trzebiatowski, członek zarządu Spółki Volkswagen Poznań. Pierwszym z takich rozwiązań jest utworzenie ulicy Leśnej, jako głównego ciągu komunikacyjnego. Zgodnie z planem, ulica ta zostałaby przebudowana i umożliwiałaby ruch samochodowy oraz rowerowy. Ten wariant ma swoje wady i zalety. Zdecydowanym plusem tej inwestycji jest zapewne czas jej realizacji, gdyż jest ona zdecydowanie łatwiejsza a co za tym idzie, szybsza do przeprowadzenia. Korzystne jest także to, iż ta trasa umożliwiałaby komfortowy dojazd do centrum mieszkańcom sąsiedniego Swarzędza czy Gruszczyna. Natomiast niezaprzeczaną wadą jest to, iż autobus poruszający się tą trasą obsługiwałby tylko tzw. Stary Zieliniec, a co za tym idzie spora część mieszkańców pozostałaby bez dostępu do komunikacji miejskiej.

Tagi: wiadomości
Źródło:
Polska The Times
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz