Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Ziobro apeluje o rozliczenia powyborcze w PiS

0
Podziel się:

Zbigniew Ziobro chce weryfikacji lokalnych szefów PiS i demokratycznych wyborów liderów partii.

Ziobro apeluje o rozliczenia powyborcze w PiS
(PAP/Radek Pietruszka)

Eurodeputowany Zbigniew Ziobro twierdzi, że PiS mógł wygrać ostatnie wybory parlamentarne i apeluje o większą demokrację w swojej partii.

W rozmowie z _ Naszym Dziennikiem _ przypomina, że PiS w ostatnich wybory poniósł szóstą porażkę z rzędu.

_ - Nie można zabetonować partii i zadusić dyskusję po porażce. Trwanie i samozadowolenie to byłaby zła taktyka, która mogłaby spowodować w przyszłości spadek poparcia i kolejne porażki _ - mówi Ziobro. Apeluje jednak o zachowanie jedności i zapewnia, że nikt nie kwestionuje przywództwa Jarosława Kaczyńskiego.

Ziobro proponuje rozbudowanie i zaktywizowanie struktur terenowych Prawa i Sprawiedliwości.

_ - Kiedy w czasie kampanii wyborczej przejechałem prawie 12 tysięcy kilometrów i odbywałem dziesiątki spotkań, w wielu miejscach spotykałem ludzi, którzy mówili mi, że ich deklaracje członkowskie leżą od wielu miesięcy, a czasem od wielu lat i nie są rozpatrywane _ - mówi Ziobro.

Jego zdaniem, PiS powinien przyjąć między innymi osoby z ruchów społecznych powstałych po katastrofie smoleńskiej. Były minister sprawiedliwości chce, by w partii było miejsce na tradycję piłsudczykowską, narodową, konserwatywną, oraz by znalazły się tam skrzydła prospołeczne, ale też wolnorynkowe. Wspólnym mianownikiem miałyby być wartości chrześcijańskie.

Ziobro apeluje o większą demokratyzację procesów decyzyjnych i wyborów personalnych w partii. Wskazuje, że jeśli PiS ma być masowym ruchem, nie da się nim zarządzać centralnie z Warszawy. Europoseł proponuje też demokratyczne wybory na szefów poszczególnych szczebli hierarchii partyjnej oraz większą swobodę dla posłów w klubie parlamentarnym, na przykład przy wskazywaniu składu prezydium klubu czy kandydata na wicemarszałka. Były minister sprawiedliwości chce też weryfikacji lokalnych liderów PiS.

Czytaj więcej o rozliczeniach w PiS
[ ( http://static1.money.pl/i/h/23/t19991.jpg ) ] (http://news.money.pl/artykul/ziobrysci;wysuwaja;postualty;o;rozliczenia,89,0,939353.html) Ziobryści chcą rozliczeń w PiS. "Ciężka porażka" -_ Nie możemy okłamywać wyborców, twierdzić, że wszystko jest dobrze _- mówią zwolennicy zmian. Co na to prezes?
[ ( http://static1.money.pl/i/h/66/t20290.jpg ) ] (http://news.money.pl/artykul/cymanski;nie;wiedzial;ze;opublikuja;jego;slowa,9,0,945161.html) Cymański myślał, że krytykuje PiS prywatnie Tadeusz Cymański powiedział, że jego partię gubi autorytaryzm i brak samokrytyki.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/103/t155495.jpg ) ] (http://news.money.pl/artykul/poreba;cymanski;powinien;przeprosic,130,0,944002.html) PiS urażone. "Pachołki", "wazeliniarstwo"... Poręba powiedział, że Tadeusz Cymański nie powinien był wyrażać w mediach krytycznych uwag wobec szefa PiS.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/133/t130693.jpg ) ] (http://prawo.money.pl/aktualnosci/wiadomosci/artykul/hofman;przynaje;sie;do;porazki,61,0,933949.html) Hofman: PiS to przegrana drużyna... - _ Oczywiście jestem do dyspozycji szefa partii. To jest jasne i oczywiste _ - mówi rzecznik Prawa i Sprawiedliwości. Przyznaje, że partia miała błędne sondaże.
KOMENTARZE
(0)