Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Ziobro apeluje o rozliczenia w partii

0
Podziel się:

Pierwsze powyborcze spotkanie klubu parlamentarnego Prawa i Sprawiedliwości.

Ziobro apeluje o rozliczenia w partii
(PAP/Radek Pietruszka)
bETzMilh

Jarosław Kaczyński apelował, by kampanii wyborczej nie rozliczać na forum mediów. Prezes PiS po wyborach udzielił tylko jednego wywiadu prasowego. Dziś pierwsze spotkanie klubu parlamentarnego Prawa i Sprawiedliwości.

Mówią za to inni: najpierw europoseł Tadeusz Cymański, teraz - Zbigniew Ziobro. Wiceprezes Prawa i Sprawiedliwości udzielił wczoraj dwóch wywiadów prasowych, apelował o demokratyzację partii i ostrzegał, że PiS ma dwie drogi: albo będzie zdolny wygrywać wybory albo będzie konieczne zbudowanie obok siebie dwóch ugrupowań - centrowego oraz bardziej prawicowego i narodowego.

Z jednej strony Ziobro apeluje o demokratyzacje partię i dyskusję, ale z drugiej podkresla swoją lojalność wobec prezesa.

bETzMilj

- _ Wszyscy wolą Jarosława Kaczyńskiego, ja tez wole Jarosława Kaczyńskiego, natomiast są posłowie, którzy chcą usprawnienia działania Prawa i Sprawiedliwości _ - mówi europoseł PiS.

Witold Waszczykowski pytany o słowa Zbigniewa Ziobro, że albo PiS będzie zdolny wygrywać wybory, albo będzie trzeba zbudować obok siebie dwa ugrupowania, odpowiada:

-_ Dotychczasowe próby odejścia, tworzenia innych partii pokazały, że to jest recepta na katastrofę, więc nie tędy droga. Raczej należy poszerzać współpracę _ - mówi Waszczykowski.

Zdaniem Stefana Niesiołowskiego z PO, PiS jest w sytuacji patowej. Ani osłabiony Jarosław Kaczyński nie wyrzuci Ziobro, ani Ziobro nie obali obecnego prezesa.

bETzMilp

-_ Kaczyński jest raczej dla partii obciążeniem, ale też niewątpliwym talentem politycznym w tej chwili na tyle silny, że Ziobro go raczej nie pokona. Jednocześnie Kaczyński jest teraz na tyle słaby, że nie jest wstanie w swoim stylu tych niepokornych wyrzucić z partii _ - mówi Niesiołowski.

Czytaj o sytuacji powyborczej w PiS
[ ( http://static1.money.pl/i/h/25/t177177.jpg ) ] (http://news.money.pl/artykul/ziobro;apeluje;o;rozliczenia;powyborcze;w;pis,43,0,948267.html) Ziobro: To szósta porażka PiS z rzędu! Ale Kaczyński jest OK Zbigniew Ziobro chce weryfikacji lokalnych szefów PiS i demokratycznych wyborów liderów partii.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/23/t19991.jpg ) ] (http://news.money.pl/artykul/ziobrysci;wysuwaja;postualty;o;rozliczenia,89,0,939353.html) Ziobryści chcą rozliczeń w PiS. "Ciężka porażka" -_ Nie możemy okłamywać wyborców, twierdzić, że wszystko jest dobrze _- mówią zwolennicy zmian. Co na to prezes?
[ ( http://static1.money.pl/i/h/41/t137001.jpg ) ] (http://news.money.pl/artykul/w;pis;szykuje;sie;zmiana;prezesa,116,0,870260.html) W PiS szykuje się zmiana prezesa? Michał Kamiński twierdzi, że grono ważnych polityków PiS przygotowuje się do tego, by odsunąć Jarosława Kaczyńskiego od władzy w partii.
bETzMilK
KOMENTARZE
(0)