Notowania

afera gruntowa
24.09.2010 14:41

Ziobro: Nie wiedziałem o układzie Netzla z Kaczmarkiem

Były minister twierdzi, że nakłaniali się oni do fałszywych zeznań.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Money.pl/Tomasz Brankiewicz)

*Były minister sprawiedliwości Zbigniew Ziobro potwierdził, że w lipcu 2007 roku dzwonił do ówczesnego szefa PZU Jaromira Netzla i przekonywał go, by złożył zeznania w CBA. *

Ziobro zeznaje przed komisją śledczą do spraw nacisków. Świadek powiedział, że jako prokurator generalny czuł się odpowiedzialny za bieg śledztwa w sprawie Afery gruntowej, które wówczas wydawało się najważniejsze w państwie.

POSŁUCHAJ ZBIGNIEWA ZIOBRY:

Ziobro dodał, że był usatysfakcjonowany tym, iż Jaromir Netzel po jego telefonie zdecydował się przyjechać do siedziby CBA. Świadek wyjaśnił, że dzwoniąc do Netzla nie wiedział, że będzie on występował w roli podejrzanego.

POSŁUCHAJ ZBIGNIEWA ZIOBRY:


Ziobro przyznał, że jego działanie miało charakter nadzwyczajny, ale uważa, iż było zgodne z prawem. Świadek nie pamiętał szczegółów rozmowy.

Netzel zeznał przed komisją naciskową, że został objęty śledztwem w sprawie przecieku w aferze gruntowej, bo miał wiedzę niekorzystną dla ówczesnego ministra sprawiedliwości. Były szef PZU spotkał się też ze Zbigniewem Ziobro w Ministerstwie Sprawiedliwości kilka dni po rozmowie telefonicznej.

Czytaj w Money.pl
[ ( http://static1.money.pl/i/h/8/t111368.jpg ) ] (http://news.money.pl/artykul/ryba;przed;naciskowa;obciaza;cba;i;prokurature,142,0,679822.html) Ryba przed "naciskową" obciąża CBA i prokuraturę Piotr Ryba to jeden z oskarżonych w tzw. aferze gruntowej.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/204/t19916.jpg ) ] (http://news.money.pl/artykul/sledztwo;dotyczace;afery;gruntowej;umorzone,47,0,551983.html) Śledztwo dotyczące afery gruntowej umorzone Andrzej Lepper uważa, że decyzja jest słuszna, a cała afera została wymyślona.
Tagi: afera gruntowa, Andrzej Lepper, wiadomości, wiadmomości, gospodarka, najważniejsze
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz