Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Złoty stabilny wobec głównych walut

0
Podziel się

Sprawdź, co dzisiaj działo się na światowych rynkach walutowych.

Złoty stabilny wobec głównych walut
(Grupo P7 - Mais Europa/CC BY-NC-SA/Flickr)
bEajkarV

Złoty był stabilny względem głównych walut. Około godz. 18.50 za euro płacono 4,08 zł, za dolara 3,12 zł, a za szwajcarskiego franka 3,37 zł. Analitycy wskazali, że w najbliższych dniach na kurs złotego wpływać będą nastroje globalne.

Główny analityk walutowy DM BOŚ Marek Rogalski ocenił, że we wtorek nasza waluta pozostała stabilna i na kurs złotego nie wpłynęły pozytywne informacje dotyczące Hiszpanii.

Zobacz, jak zachowywały się główne waluty w stosunku do złotego Dodaj wykresy do Twojej strony internetowej

bEajkarX

Dodał, że pojawiły się informacje, że Niemcy byłyby skłonne zgodzić się na uruchomienie linii kredytowej dla Hiszpanii, gdyby tamtejszy rząd zgłosił się z takim wnioskiem. _ - W kontekście zbliżającego się szczytu Unii Europejskiej rynek chętnie będzie kupował plotki na temat rozwiązania problemów Hiszpanii. Mocne otrzeźwienie przyjdzie dopiero w przyszłym tygodniu _ - ocenił.

18-19 października odbędzie się szczyt UE, który będzie poświęcony dalszej integracji unii walutowej, w tym przede wszystkim tzw. unii bankowej, której pierwszym etapem jest wspólny nadzór bankowy dla krajów eurolandu i chętnych krajów spoza euro.

Rogalski wskazał, że mimo pozytywnych informacji złoty pozostał stabilny podczas wtorkowego handlu. - _ Widać, że optymizm dotyczący Hiszpanii nie udzielił się zbytnio krajowym inwestorom. Można odnieść wrażenie, iż rynek zaczyna się coraz bardziej obawiać, iż Rada Polityki Pieniężnej może w tym roku dwukrotnie obniżyć stopy o 25 punktów bazowych - w listopadzie i grudniu. Wskazują na to ostatnie odczyty dotyczące inflacji _ - stwierdził.

W ocenie dilera walutowego z Banku Polskiej Spółdzielczości Adriana Żylaka _ złoty w kolejnych dniach pozostanie wrażliwy na czynniki globalne, spodziewam się, że polska waluta będzie poruszała się w szerszym przedziale 4,06-4,12 za euro _.

bEajkasd

Według niego najważniejsze dla rynku będą teraz komunikaty ze szczytu UE, a także dane z Chin. _ Wciąż aktualny pozostaje temat Hiszpanii i prośby tego kraju o uruchomienie programów pomocowych _ - dodał. W czwartek rano w Chinach zostanie podany PKB za trzeci kwartał bieżącego roku oraz informacja o produkcji przemysłu i sprzedaży detalicznej we wrześniu.

Bądź na bieżąco z sytuacją na rynkach Dodaj wykresy do Twojej strony internetowej

bEajkasy
waluty
wiadomości
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)